reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

BİR KIYAFET BİN DUA

16 Ekim 2018, Salı, 12:41 | Oğuz Şahlanan Şahin, Yazarlar | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim Sen Ankara 5 Nolu şube olarak, MHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı ARGE Komisyonu’nca planlanan ve İlçe Başkanı Sayın Eyüp YILMAZ’ın yoğun çabalarıyla gerçekleştirilen “Bir Öğrenci de Sen Giydirir misin?” projesine dahil olduk. Projenin amacı belliydi; ekonomik nedenlerden dolayı okul kıyafeti alamayan öğrencilerin bu ihtiyaçlarının karşılanması. Sendika olarak eğitim çalışanlarının her türlü sosyal ve ekonomik […]

Türk Eğitim Sen Ankara 5 Nolu şube olarak, MHP Yenimahalle İlçe Başkanlığı ARGE Komisyonu’nca planlanan ve İlçe Başkanı Sayın Eyüp YILMAZ’ın yoğun çabalarıyla gerçekleştirilen “Bir Öğrenci de Sen Giydirir misin?” projesine dahil olduk.

Projenin amacı belliydi; ekonomik nedenlerden dolayı okul kıyafeti alamayan öğrencilerin bu ihtiyaçlarının karşılanması.

Sendika olarak eğitim çalışanlarının her türlü sosyal ve ekonomik kazanımlarının artırılması için mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz. TÜRK EĞİTİM SEN bu konuda bir markadır.

Bu markanın öğrenci sorunlarını da dile getirdiği bir gerçektir.

Türk Milleti’nin özellikleri içinde YARDIMSEVERLİK en başta gelmektedir. Türk Milleti’ni bencilleştirerek, bu özelliğini zaman içinde unutturmaya çalışan bir zihniyet olduğunu biliyoruz. Bu zihniyetin ne kadar boş hayaller içinde olduğunu bu kampanya sonrası anlamış olduk.

Parası olan hayırsever, ihtiyacı olan öğrencilere yardım edecek.

Proje bu, tamam ama bunu nasıl yapmalıydık?

Öğrencileri rencide etmeden onlara nasıl ulaşmalıydık?

Birçoğunun yaptığı gibi elimizde poşetler, yanımızda kameralarla bir okula girip, yardım edeceğimiz öğrenciyi de kucağımıza alıp pozlar eşliğinde bir yardım mı?

Belki de tüm öğrencileri okul bahçesinde toplayıp, kendi reklamımızı yaparak ödül verir gibi kıyafet dağıtmak mı?

Tabi ki de bunlar bize yakışan davranışlar değil.

“Bir elin verdiğini diğer el bilmeyecek.”

Bir lisede, okul temsilcimiz olan rehber öğretmenimizle görüştük. Okulunda ihtiyaç sahibi olan kaç öğrenci olduğunu sorduk. Bir gün sonra aradı: “Acil ihtiyacı olan 5 öğrenci tespit ettim. Siz de uygun görürseniz, vereceğiniz paralarla her öğrenciye …………. Markadan hediye çeki alayım ve öğrenciler beğendiği kıyafeti alsın”

“Uygundur.” dedik ve ertesi gün okul idaresini ziyaret ederek çaylarını içip, hiç öğrencileri görmeden 5 ayrı öğrenci için birer zarf içinde istenilen parayı rehber öğretmenimize teslim ettik. Öğretmenimiz de o gün ….. firmasına gidip hediye çeklerini alarak öğrencileri tek tek çağırıp hediye çeklerini teslim etmiş.

Bizim için aracılık görevi bitmişti. Hayırseverden parayı alıp, ihtiyaç sahibine ulaştırılmak üzere teslimatı yapmıştık.

Ertesi gün rehber öğretmen beni aradı: “Dün hediye çeki verdiğim öğrenci buraya geldi, yanında da bir arkadaşı vardı ve bana dedi ki ‘hocam eğer sizce de sakıncası yoksa ben bu çeki, bu arkadaşıma vermek istiyorum; ailesini tanıyorum, onun daha çok ihtiyacı var.’ “ ….

Türk Milleti asildir.

Türk Milleti büyük bir millettir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!
WhatsApp Image 2018-10-15 at 09.52.04 (1)

YORUM YAZ8 + 9 =

Henüz yorum yapılmamış.