reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

1 Mayıs’ı Kadıköy’de Kutladık

2 Mayıs 2014, Cuma, 9:19 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Türk-İş ile beraber İstanbul Kadıköy Meydanındaydık. Kutlamalara Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ve üyelerimiz de katıldı. Yoğun katılımın olduğu 1 Mayıs kutlamaları coşku ve heyecan içinde geçerken Türkiye Kamu-Sen üyeleri ülke genelinde de ellerinde Türk bayrakları ile yine Türk-İş’le ortak kutlamalar çerçevesinde alanlardaki yerini […]

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Türk-İş ile beraber İstanbul Kadıköy Meydanındaydık. Kutlamalara Genel Başkanımız İsmail Koncuk ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ve üyelerimiz de katıldı.

Yoğun katılımın olduğu 1 Mayıs kutlamaları coşku ve heyecan içinde geçerken Türkiye Kamu-Sen üyeleri ülke genelinde de ellerinde Türk bayrakları ile yine Türk-İş’le ortak kutlamalar çerçevesinde alanlardaki yerini aldı.

KONCUK: HESAPLAŞMANIN DEĞİL, SORUNLARIN ÇÖZÜLDÜĞÜ 1 MAYISLAR OLMALI

İstanbul Kadıköy’deki 1 Mayıs Kutlamalarında bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “1 Mayıs bir hesaplaşma günü değil, çalışanların sorunlarının gündeme taşındığı ve çözümlerin bulunduğu gün olmalıdır.” dedi. Koncuk, “Sevgili işçi, memur, emekçi kardeşim; Tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

İçinde bulunduğumuz karanlıklardan bizlere mutlu bir geleceğin kapılarını açacak tek anahtar, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizdir. Bu birlik ve dayanışma ruhu bizlere; yapılmaz denileni yaptıracak, olmaz denileni olduracak güç vermektedir. 1 Mayıs bir hesaplaşma günü değil, çalışanların sorunlarının gündeme taşındığı ve çözümlerin bulunduğu gün olmalıdır.

Ülkemizi gerginliğe sürükleyerek, memurun, işçinin, emeklinin sorunlarını hasır altı etme, gündemi saptırma amacı güdenler, çalışanlara ve sendikacılığa en büyük darbeyi vurmaktadır.

Çalışanların örgütlü mücadelesini zayıflatarak, küresel saldırılar karşısında bizleri çaresiz bırakmak isteyenler var. Ne yazık ki bugün, çalışanlara karşı uygulanan hukuksuzluk var. Bugün, kamu görevlilerine verdiği sözleri unutanlar, attıkları imzaya sahip çıkamayanlar var. Yandaşlarına yer açabilmek için bir gecede 73 bin okul yöneticisini görevden alan idareciler var.

Koltuklarını koruyabilmek için yüz binlerce kamu görevlisini oradan oraya savuran sözde siyasetçiler var. Bugün en küçük ekonomik olumsuzlukta işten çıkarılan, sendika üyesi olduğu için sürülen, tehdit edilen, iş akdi feshedilen çalışanlar var. Bugün çalışanları devletin ve işverenin omuzlarında yük, gereksiz bir maliyet unsuru olarak gören ve kaderine terk eden bir iktidar var. Bugün emeğinin karşılığını alamayan, alın terini akıtan ama kıymeti bilinmeyen çalışanlar var.

Birlikteliğimizi kaybettikçe haklarımızı da kaybediyoruz. Bizler birlik oldukça, hiç bir güç çalışanların haklarını gasp etmeye yetmeyecektir.

M. Akif Ersoy;

“Girmeden tefrika millete, düşman giremez

Toplu vurdukça yürekler; onu top sindiremez” diyor.

Bu nedenle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız.

Hak aramak kutsal bir mücadeledir.

Bizler bu mücadeleyi yalnızca bir alanda değil; her alanda, her platformda veriyoruz.

Bu nedenle Taksim, yalnızca bizlerin 1 Mayıs kutlamalarını gerçekleştirme mücadelesi verdiğimiz alanın adı değil.

Bugün taksim, memuruyla, işçisiyle, işsiziyle, emeklisiyle, hepimizin sorunu…

Sorunumuz gelirin adil taksimi, hakların adil taksimi, hukukun adil taksimi, külfetin de nimetin de adil taksimidir.

Umudumuz ve dileğimiz, gelirin de, hakların da, hukukun da, adaletin de, nimetin de, külfetin de adil taksim edildiği bir ülkedir.

Bizim mücadelemiz, taksimin adil yapılması içindir.

KONCUK: BİZ HAKLIYIZ, BİZ KAZANACAĞIZ

 

“Gözlerinizde inanmışlığı ve azmi görüyorum” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Kararlıyız: Biz haklıyız; biz kazanacağız.” dedi. Koncuk, “Ne mutlu ki, bugün burada toplanan kalabalığa baktığımda, her şeye rağmen aydınlık bir gelecek görüyorum.

Bugün burada toplanan kalabalığa baktığımda; insanımızın adil bir ülke, hakça bir paylaşım, barış içinde bir yaşam özlemini ve bu uğurda mücadele etmekte ne denli kararlı olduğunu görüyorum.

Bugün burada, “gerçek anlamda toplu sözleşme ve grev hakkı olmayan sendika, sendikalı olmayan çalışan kalmasın” diyen milyonlarca emekçinin iradesini görüyorum.

“Babam bugün işten atılmasın” diyen çocukların, yaşama sevinçlerini görüyorum.

Baharın kurumuş dallara hayat verdiği gibi bu 1 Mayıs da çalışanın mücadelesine yeni bir soluk, yeni bir hayat verecek inşallah. Gözlerinize baktığımda gördüğüm ışık, inanmışlığımızın, azmimizin ve kararlılığımızın işareti.

Güzel ülkemin dört bir yanından yayılan coşku, kardeşliğimizin eseri; geleceğimizin teminatı. İnanıyorum ki bu coşku, azim ve umut, çalışanlarımızın üzerine çöken kara bulutları dağıtacak, güneşli, güzel günlerin habercisi.

Kararlıyız: Biz haklıyız; biz kazanacağız. Yaşasın hak mücadelemiz, yaşasın kardeşliğimiz, yaşasın 1 Mayıs.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 7 =

Henüz yorum yapılmamış.