reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

’24. Yılında Hocalı Soykırımı’ Konferansı Gerçekleştirildi

1 Mart 2016, Salı, 1:03 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Azerbaycan Türk Kadınlar Birliği Başkanı Dr. Tenzile Rüstemhanlı’nın konuşmacı olarak katıldığı “24. Yılında Hocalı Soykırımı” konferansı Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Başta Genel Başkanımız İsmail Koncuk olmak üzere, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanlarımız ve çok sayıda üyemizin de katıldığı konferansta Dr. Tenzile Rüstemhanlı 1992 yılında Hocalı’da yapılan Ermeni […]

Azerbaycan Türk Kadınlar Birliği Başkanı Dr. Tenzile Rüstemhanlı’nın konuşmacı olarak katıldığı “24. Yılında Hocalı Soykırımı” konferansı Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Başta Genel Başkanımız İsmail Koncuk olmak üzere, konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanlarımız ve çok sayıda üyemizin de katıldığı konferansta Dr. Tenzile Rüstemhanlı 1992 yılında Hocalı’da yapılan Ermeni vahşetini anlattı.

 

KONCUK: KARABAĞ MESELESİ TÜRK MİLLETİNİN MESELESİDİR

Konferansın açılışında konuşan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Azerbaycan’ın sorunu bizim sorunumuzdur, Karabağ meselesi Türkiye’nin meselesidir” dedi. Koncuk, “1992 yılında Hocalı’da yaşanan katliamı bizlere anlatacak en iyi isimlerden birisi Dr. Tenzile Rüstemhanlı’dır.

Kendisi Karabağ meselesini çok iyi bilen bir isimdir. Bugün burada kendisini dinlemek bizim için bir şanstır. Türkiye Kamu-Sen Türkiye’nin milli konulardaki en hassas sendikasıdır. Biz her zaman Türk milletinin varlık davasının mücadelesi için çaba sarf eden bir konfederasyonuz.

Türkiye Kamu-Sen olarak milli meselelerle ilgili her şeyde varız. Gerek Anadolu coğrafyası, gerekse sınırlarımız dışındaki soydaşlarımızın acıları bizi yakından ilgilendiren konulardır. Azerbaycan’ın sorunları bizim meselemizdir. İki devlet bir millet vurgusuyla anlattığımız çok önemlidir. Bakü Ankara’dan farklı değildir. Azerbaycan’a gittiğiniz zaman kendinizi sanki  Türkiye sınırlarının dışına çıkmamış gibi hissedersiniz.

Bilinmelidir ki, Karabağ Türkiye’nin meselesidir. Biz bu hakkımızdan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğiz. 26 Şubat 1992 yılında Hocalı’da yaşanan bu  dramı bir kere daha hatırlamak ve hatırlatmak adına bu konferansı düzenledik, iştirak eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

RÜSTEMHANLI: HOCALI GERÇEK BİR SOYKIRIMDIR

Türkiye Kamu-Sen’in düzenlediği konferansın Hocalı katliamının unutulmaması noktasında çok önemli olduğunun altını çizen Tenzile Rüstemhanlı, “Hocalı’da katledilenlerin tek suçu türk olmaktı” dedi. Rüstemhanlı, “Bu konferansı düzenledikleri için başta Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı sayın İsmail Koncuk’a ve Türkiye Kamu-Sen ailesine teşekkür ederim. Ben gerçekten sizleri çok seviyor ve sayıyorum. Türkiye’nin her yerinde 23 yıldır Hocalı konferansları veriyorum. Bu meseleye en duyarlı olan kesim gerçekten Türkiye Kamu-Sen’dir. Bu konfederasyonun bir çok şubesi beni davet ediyor. O kadar istekli ve o acılarım o kadar hissediyorlar ki bunu anlatmak gerçekten çok zor.

1992 yılında Hocalı’da tam bir soykırım yapıldı. O insanların tek suçu Türk olmaktı. Hocalı Azeri Türkünün yaşadığı en son acıdır. Orada Türkün yaşamasını istemiyorlardı, çünkü Bakü petrolü çıkmaya başladığında orayı Türkün eline bırakmak istemediler.

20. yüzyılın başlarında Türk-İslam ordusu bizim topraklarımıza gelmese bugün Kafkasya’da Türk varlığı olmazdı. Biz hiç bir zaman sizin bize olan yardım ve desteğinizi hiç ama hiç unutmadık ama biliyoruz ki tarih tüm yapılanlarla yüzleşecektir.

Ermenilerin Hocalı’da ve Hocalı’dan  esir aldıklarına yaptıkları eziyeti anlatmak mümkün değil. Karış karış her yeri gezerek bu yaptıklarını anlatıyorum. Onlar çocuklarına küçük yaştan itibaren bunu aşılıyorlar, “Dedelerini öldürdüler” diyorlar ama bizde bu çok yaygın değil. Fransa’da 80 yaşında bir Ermeni kadın gelip eylem yapıyor ama biz bunu yeterince başaramıyoruz.

Ne yazık ki Türkiye’de de Ermeniler özellikle basın ve medyada çok güçlü. Bakınız bir haftadır Hocalı katliamına ilişkin haberler basında sayılı olarak çıkmaktadır.  Ancak, sözde soykırıma ilişkin onlarca yüzlerce yazı bulursunuz. Bu çok üzücü. Azerbaycan Türklerinin burada gerçekten desteğe ihtiyacı var. Azerbaycan halkının gönlünde Türkiye’nin, Türk halkının çok farklı bir yeri vardır.

Rusya Kafkasya’yı asla elinden bırakmak istemez. Bu nedenle bölgedeki her ülkede çeşitli karışıklıklar çıkarmaktadır. Ermenistan’ın arkasındaki en önemli desteği Rusya’dır, ardından ABD ve Fransa gelmektedir. Ne yazık ki, din kardeşi olarak gördüğümüz İran Ermenistan’a çok fazla ekonomik yardımda bulunmuştur.

Azerbaycan bugün Kafkasya’nın parlayan yıldızıdır. Yer altı ve yer üstü servetimize el koymak için bizim başımızı Karabağ’la karıştırmak istediler. Nerede bir Türk devleti güçlenirse başımıza bir bela musallat ederler.

Hocalı biliyorum ki, hepinizin acısıdır ama Türkiye’nin genelinde herkesin bu meseleyi bilmesi lazım. Yaşanan bu acıyı herkese anlatmamız lazım. Hocalı gerçek bir soykırımdır. Ermeni yalanını ne olursa olsun ifşa edeceğiz. Olanı biteni herkese anlatalım, Hocalı’da yaşananları öğretelim. Bugün kurtuluş savaşından daha zor günler geçiriyor Türkiye.  O gün  düşman belli idi ama bugün içimizdeler. Ermeni meselesi Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın ortak meselesidir. Bu meseleye hassas yaklaşan bütün Türk milletine teşekkürlerimi sunuyorum. Nerede sizin bir bileğimiz var ise orada Azerbaycan vardır” diyerek sözlerini noktaladı.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + = 7

Henüz yorum yapılmamış.