reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

28 Ekim 2016, Cuma, 12:44 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yaptığı basın açıklamasıdır. Cumhuriyetimizin 93’üncü yaşı kutlu olsun. Gururla, onurla tam 93 yılı geride bıraktık. Atamızın kurduğu Cumhuriyeti korumak, şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş topraklarımıza sahip çıkmak, ay yıldızlı al bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanmasını sağlamak milletimizin geleceği, ülkemizin birlik ve bütünlüğü adına […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yaptığı basın açıklamasıdır.

Cumhuriyetimizin 93’üncü yaşı kutlu olsun. Gururla, onurla tam 93 yılı geride bıraktık. Atamızın kurduğu Cumhuriyeti korumak, şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş topraklarımıza sahip çıkmak, ay yıldızlı al bayrağımızın ebediyen göklerde dalgalanmasını sağlamak milletimizin geleceği, ülkemizin birlik ve bütünlüğü adına çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, hayatlarını topraklarımıza adayan, eşsiz mücadelesi ile tüm dünyaya örnek olmuş şehitlerimizi dualarla yad ediyoruz.

Cumhuriyetin kuruluş yıllarından bugüne baktığımızda, ülkemizin birliğine kastedenlerin dün olduğu gibi bugün de çokça olduğunu görüyoruz. Gerek komşularımızdaki yangın, gerekse çeşitli terörist grupların faaliyetleri bu topraklarda acıya, gözyaşına neden olmaktadır.

Büyük emekler vererek kurduğumuz Cumhuriyetimize yönelik saldırılar da hız kesmiyor.  Ne yazık ki bu ülkenin kurucusu Ulu Önder Atatürk’e ve O’nun temsil ettiği değerlere cüretkârca hakaret etmeyi neredeyse marifet sayan hainler var. Milletimizi bir arada tutan temel ilkeleri ayaklar altına almaya yeltenen dış mihraklı uşaklar var. Ülkemizi iç savaşa sürüklemek isteyen şer odakları var. Cumhuriyeti bir türlü içine sindiremeyen, Cumhuriyetin kazanımları ile kavgalı bir güruh var.

Öte yandan dış güçlerin terörist gruplar üzerindeki etkisi, piyonları aracılığıyla ülkemizde karışıklık çıkarmaları, tankla, tüfekle yapamadıklarını bu şekilde gerçekleştirme gayretleri, milletimizi bölük pörçük etme, topraklarımız üzerinde hâkimiyet kurma idealleri tüm aymazlığıyla varlığını devam ettirmektedir.

Kan gölüne dönmüş bir coğrafyada dimdik ayakta durmaya çalışan Türkiye Cumhuriyeti, Atamızın da dediği gibi “İlelebet payidar kalacaktır.” Ancak bunun gerçekleşmesi için hem ülkeyi yönetenler hem de aziz milletimiz çok uyanık olmak zorundadır.

Yapılan hatalar sonucunda PKK’nın güçlenmesi, terör örgütünün şehirleri terör yuvaları haline çevirmesi, masum halkı korkutarak onları dağa çıkmaya zorlaması, kalleş saldırılarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne diz çöktüreceğini zannetmeleri asla kabul edilemezdir.

Adım başı bombaların patladığı, PKK’nın gözü dönmüşçesine saldırdığı, her gün şehit verdiğimiz ülkemizde vatandaşlarımız korku ve endişe yaşamaktadır. Ancak ne olursa olsun hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin gücünü küçümsememelidir. Terörle mücadele, PKK bu topraklardan kökü kazınana dek kararlılıkla sürdürülecek ve mutlaka başarılacaktır.

Ülkemiz FETÖ belasını da tarihte eşi görülmemiş bir mücadele ile defetmiştir. Bilindiği gibi 15 Temmuz’da Türk milleti çok büyük bir sınav vermiş, bombalara karşı durmuş, namlunun ucunda ülkesini koruma mücadelesi sergilemiştir. Genç, yaşlı, kadın, çocuk demeden insanlarımız tankların üzerine çıkmış, her türlü vesayete karşı olduğunu, demokrasinin ve Cumhuriyetin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu noktada bu tehdidin tamamen bertaraf edilmesi çok önemlidir. Ancak önemli olan başka hususlar da vardır. FETÖ ile büyük bir mücadele başlatılmıştır. Bu mücadele sırasında örgütle ilgisi olmayan kamu çalışanlarının açığa alınması, meslekten ihraç edilmesi, dolayısıyla ailelerinin de bu süreçte zarar görmesi vicdanları yaralamaktadır. Bu noktada inceleme ve soruşturmaların hassasiyetle yapılması büyük önem taşımaktadır.

PKK’nın yanı sıra IŞİD belası da ülkemizde nice ocaklar söndürmüştür. Yüce dinimizi kendi kirli amaçlarına alet eden bu gözü dönmüş katiller sürüsü her şeyi göze alarak, kanlı saldırılar gerçekleştirmektedir. Bizler çok görmüş geçirmiş, acılarla yoğrulmuş, ecdadımız sayesinde bugün bu topraklarda özgürce yaşadığımızın bilincinde bir millet olarak hiçbir tehdide, şantaja boyun eğmeyeceğiz. Boyun eğmek zaten Türk milletinin tarihinde yoktur. Önemli olan milletimizin kenetlenerek,  hain odakların eylemlerini geri püskürtmesidir.

Bu noktada; ister PKK, ister IŞİD, isterse FETÖ olsun asla hiçbir hain emel; bu ülkeden nemalanamayacak, hayalini kurdukları iç savaşı, bölünmüşlüğü göremeyeceklerdir. Türk milleti onuru ve cesaretiyle her türlü illete göğüs geren bir millettir. Milli kurtuluş mücadelesinde yedi  düvele karşı mücadele etmiş olan milletimiz, bu badireleri de atlatacak, terörün her türlüsünü alt edecektir.

Bu vesileyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Büyük Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve dualarla anıyoruz. Türk milleti olarak bu değerli mirası sonsuza kadar yaşatacağımızı herkes bilmelidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ5 + = 6

Henüz yorum yapılmamış.