reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

41. Tercihi Seçmeyenlere ve İl İçi Özrü Olanlara ‘İlçe Emri’

29 Ağustos 2015, Cumartesi, 2:54 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Öğretmenlerin 2015 Yılı Yaz Tatili Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme sonuçları bugün itibariyle açıklanmıştır. Birçok öğretmen 40 tercihini doldurduktan sonra ancak 41.tercihi işaretleme hakkına sahip olabileceklerini düşündükleri için 41.tercihi işaretlememiştir. Ayrıca duyuruda 41’nci seçeneği işaretlemeyenlerin il/ilçe emri uygulamasından yararlanamayacaklarına ilişkin bir düzenleme de bulunmamaktadır. 2 […]

Öğretmenlerin 2015 Yılı Yaz Tatili Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme sonuçları bugün itibariyle açıklanmıştır. Birçok öğretmen 40 tercihini doldurduktan sonra ancak 41.tercihi işaretleme hakkına sahip olabileceklerini düşündükleri için 41.tercihi işaretlememiştir. Ayrıca duyuruda 41’nci seçeneği işaretlemeyenlerin il/ilçe emri uygulamasından yararlanamayacaklarına ilişkin bir düzenleme de bulunmamaktadır. 2 bin 246 öğretmenin, 41’nci tercihi işaretlemediği için özür grubu atamalarının yapılamadığını ve il içinde eşinin bulunduğu ilçeye atanamayan öğretmenler için de ilçe emrinin uygulanmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. İl dışına verilen bir hakkın il içindekilere verilmemesi, çifte standartlı bir uygulamadır. Bu durum, hakkaniyete, kamu yararı ve hizmet gereklerine uygun değildir

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, 41’nci tercihi işaretlemeyen öğretmenler ile il içinde eşinin bulunduğu ilçeye özür grubundan atanamayan öğretmenler için il/ilçe emri uygulanması hususunda talepte bulunduk.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “41. tercihi işaretlemeyen 2246 kişinin tayini gerçekleşmedi. Peki MEB kılavuzda yeterli açıklamayı yaptı mı? Hayır. Peki bu işin sorumlusu kim? MEB, tayin isteği gerçekleşmeyen 2246 kişinin il emrine atamasını yapmalıdır. Mağdurlar ne olacağını bilmediği için 41tercihi yapmamışlardır. İl içinde tayin isteyenlere ilçe emri hakkı verilmemesi de, tam bir çifte standarttır MEB çifte standart anlayıştan kendisini kurtaramamıştır.”

 

İlgili yazımız için tıklayınız. 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 1 =

Henüz yorum yapılmamış.