reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Adaylığı Eylülde Kalkacakların Özür Mağduriyeti Önemlidir

16 Mayıs 2015, Cumartesi, 9:15 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49. Maddesinin 1/b maddesi uyarınca adaylığı kaldırılmayan öğretmenlerin aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunmaları mümkün değildir. Aynı maddenin (ç) bendinde ise; aile birliği mazereti ile engellilik durumuna bağlı yer değiştirmelerin, yarıyıl […]

Bilindiği üzere, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49. Maddesinin 1/b maddesi uyarınca adaylığı kaldırılmayan öğretmenlerin aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunmaları mümkün değildir. Aynı maddenin (ç) bendinde ise; aile birliği mazereti ile engellilik durumuna bağlı yer değiştirmelerin, yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılacağı düzenlenmiştir. Aynı Yönetmeliğin 15. Maddesinde ise; aday öğretmenlerin, en az bir yıl fiilen çalışmak ve performans değerlendirmesine göre başarılı olmak şartlarını sağlamak kaydıyla, Bakanlıkça yapılacak yazılı veya yazılı ve sözlü sınava girmeye hak kazanacakları hükme bağlanmıştır. Buna göre, 2014 yılının Eylül ayında öğretmenlik mesleğine atanan adayların adaylıkları ancak 2015 yılının Eylül ayında kaldırılabileceği için bu öğretmenlerimiz 2015 yılının yaz tatilinde yapılacak olan aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği işlemlerinde başvuruda bulunamayacaktır.

 

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, mazerete bağlı yer değişikliği işlemlerine ilişkin başvuru tarihleri ve aday öğretmenlerin adaylık sürecinin tamamlanmasına ilişkin takvim belirlenirken bu durumun dikkate alınarak mağduriyetlerin önlenmesi hususunda talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 8 =

Henüz yorum yapılmamış.