reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ İLE İLGİLİ YÖK’E TALEPTE BULUNDUK

23 Ocak 2020, Perşembe, 1:34 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, 17.01.2020 tarih ve 31011 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile; 27.06.2018 tarih ve 30461 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği”nin bazı maddeleri değiştirilerek akademik teşvik ödeneğine hak kazanma kriterlerinde değişiklikler yapılmıştır. Hukuken 17.01.2020 tarihli yeni yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren uygulanması gerekmekte iken, 2019 […]

Bilindiği üzere, 17.01.2020 tarih ve 31011 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile; 27.06.2018 tarih ve 30461 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği”nin bazı maddeleri değiştirilerek akademik teşvik ödeneğine hak kazanma kriterlerinde değişiklikler yapılmıştır. Hukuken 17.01.2020 tarihli yeni yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren uygulanması gerekmekte iken, 2019 yılında gerçekleştirilen akademik faaliyetlerin değerlendirilmesi ve akademik teşvik puanının hesaplanması bakımından, 17.01.2020 tarihinde yayımlanan yeni yönetmelik hükümlerinin akademisyenlerimizin aleyhine olacak şekilde geriye yürütülmesi durumu söz konusu olmuştur. Bu durum hukuk devleti ilkesine uygun olmadığı gibi 2019 yılındaki akademik faaliyetlerini o tarihte yürürlükte olan yönetmelik hükümlerini dikkate alarak gerçekleştiren akademisyenlerimizi de mağdur etmektedir.

Türk Eğitim Sen olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderdiğimiz yazıda, bu durumun hukuk devletinin gereklerinden olan normların geriye yürümezliği ve hukuki belirlilik ilkesi ile bağdaşmadığını belirterek, 2019 yılı akademik faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve akademik teşvik puanının hesabı bakımından yönetmeliğin 2019 yılında yürürlükte olan hükümlerinin dikkate alınmasını talep ettik.

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + 9 =

Henüz yorum yapılmamış.