reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Alan Bölüm ve Atölye Şeflikleri Yönergesine Dava Açacağız

3 Temmuz 2015, Cuma, 1:27 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 1 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 25/06/2015 tarihli yazısı ile Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerine İlişkin Yönerge yayımlanmıştır. Yayınlanan Yönergenin “Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerinin Görevlendirilmesi” başlıklı 9.maddesi; “Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerine 8.maddedeki şartları taşıyan öğretmenler arasından, okul/kurum müdürlerinin inhası […]

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 25/06/2015 tarihli yazısı ile Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerine İlişkin Yönerge yayımlanmıştır.
Yayınlanan Yönergenin “Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerinin Görevlendirilmesi” başlıklı 9.maddesi; “Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerine 8.maddedeki şartları taşıyan öğretmenler arasından, okul/kurum müdürlerinin inhası ve il milli eğitim müdürünün teklifi üzerine valinin onayı ile dört yıl süreyle görevlendirme yapılır. Dört yıllık sürenin dolacağı tarihten önceki bir ay içinde okul müdürünün yeni teklifte bulunmaması halinde şeflerin görevi, görev süresinin sona erdiği tarihten itibaren dört yıl daha devam eder.”  Şeklinde değiştirilmiştir.
Oysa ki; Şubat 2009 tarihli Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerine İlişkin Yönerge’de Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerinin Görevlendirilmesi; ilgili alanın öğretmenleri arasından  Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şeflikleri Değerlendirme Formu kullanılarak, yapılan değerlendirme sonucu puan üstünlüğü esas alınarak, müdürün önerisi ve valilik onayı ile gerçekleşmekteydi.
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 84.maddesi gereğince hazırlanan bu yönerge hukuka ve mevzuata aykırılık teşkil etmektedir. Değerlendirme kriterleri kaldırılarak objektiflik ve liyakat ilkeleri gözetilmeden yapılan bu düzenleme bir hukuk katliamına daha yol açmıştır. Türk Eğitim-Sen olarak sadece yandaşlardan oluşan bir idari teşkilat oluşturmak isteyen zihniyete karşı mücadelemiz doğrultusunda hukuka uyarlılık bulunmayan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Okul ve Kurumları Alan/Bölüm, Atölye ve Laboratuvar Şefliklerine İlişkin Yönerge’nin iptali için Danıştay’da dava açacağımızı kamuoyuna duyururuz.

İlgili yönerge için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 2 = 11

Henüz yorum yapılmamış.