reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNE DE YEŞİL PASAPORT VERİLMELİDİR

15 Ocak 2021, Cuma, 11:22 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere yükseköğretim kurumlarında görev yapan araştırma görevlileri 4. dereceden daha yukarıda ki kadrolarda görev yapamadıklarından yeşil pasaport alamamaktadır. Araştırma görevlilerinin kadroları 78 sayılı kanun hükmünde kararname de 4-7. dereceler arasında düzenlendiğinden araştırma görevlilerine yeşil pasaport verilmemektedir. Oysa ki, 2018 yılında 2914 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile araştırma görevlilerinin kadroları 1-7. dereceler arasında düzenlenmiştir. Bu […]

Bilindiği üzere yükseköğretim kurumlarında görev yapan araştırma görevlileri 4. dereceden daha yukarıda ki kadrolarda görev yapamadıklarından yeşil pasaport alamamaktadır. Araştırma görevlilerinin kadroları 78 sayılı kanun hükmünde kararname de 4-7. dereceler arasında düzenlendiğinden araştırma görevlilerine yeşil pasaport verilmemektedir.

Oysa ki, 2018 yılında 2914 sayılı kanunda yapılan değişiklik ile araştırma görevlilerinin kadroları 1-7. dereceler arasında düzenlenmiştir. Bu düzenlemeye göre araştırma görevlileri 1. dereceye kadar yükselebilecek ve 1-3. dereceler arasında çalışması durumunda ise yeşil pasaport alabileceklerdir. Araştırma görevlilerinin özlük haklarında kanunla yapılan bu düzenlemenin halen görevde bulunan araştırma görevlileri içinde uygulanması, görev yaptıkları yükseköğretim kurumları tarafından iptal/ihdas yolu ile kadro derecelerinin düzenlenmesi gerekmektedir. Kadrolarda yapılacak bu düzenleme sonucunda da araştırma görevlileri yeşil pasaport alabileceklerdir. Araştırma görevlilerine kanunla verilen bu hakkın uygulama geçirilerek yaşanılan sorunun çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

Türk Eğitim-Sen olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na gönderdiğimiz yazıda araştırma görevlilerinin 2914 sayılı kanun hükümlerine göre 1-3. derecelere yükselmelerinde herhangi sorun bulunmadığından, araştırma görevlilerinin kadrolarının 1-3. derecelere yükseltilmesi için yükseköğretim kurumlarına gerekli talimatın verilmesini talep ettik.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 2 = 5

Henüz yorum yapılmamış.