reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Aylıksız İzinde Geçirilen Sürelere Hizmet Puanı Verilmeli

25 Haziran 2015, Perşembe, 5:45 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, 17/04/2015 tarih ve 29329 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “Hizmet puanının hesabında dikkate alınacak süreler” başlıklı 41. Maddesinin 1. Fıkrasının b Bendi; “ 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinde kapsamında devlet memuru statüsünde geçirilen süreler, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu […]

Bilindiği üzere, 17/04/2015 tarih ve 29329 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin “Hizmet puanının hesabında dikkate alınacak süreler” başlıklı 41. Maddesinin 1. Fıkrasının b Bendi; “ 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinde kapsamında devlet memuru statüsünde geçirilen süreler, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri, askerlikte geçirilen hizmet sürelerinin tamamı ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere özel öğretim kurumlarında yönetici ve öğretmen olarak geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden değerlendirilir. ” şeklinde düzenlenmiştir.
Ancak, uygulamada 4688 sayılı kanun kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri için uygulanacak hizmet puanının hesabında yönetmelik yayın tarihinden önce aylıksız izne ayrılan dönemler için bu puanın verilmesinde farklı uygulamalar olduğu yönünde genel merkezimize şikayetler ulaşmaktadır.
Türk Eğitim Sen olarak, Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda  4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen tüm sürelerinin görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı verilerek  değerlendirilmesi ve farklı uygulamalara meydan verilmemesi için İllerin uyarılması hususunda talepte bulunduk.

 İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ8 + = 14

Henüz yorum yapılmamış.