reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

BAŞARI BELGESİ ALMAK SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DE HAKKIDIR

10 Şubat 2018, Cumartesi, 1:47 | Genel Merkez'den Haberler, MEB Duyuruları | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 19.01.2018 tarih ve 1484586 sayılı yazısında, sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilemeyeceği hususunda görüş belirtilmiş olup, bahsi geçen görüş yazısı doğrultusunda, okul ve kurum müdürlüklerinin bundan böyle sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilmesi için teklif etmemeleri, aksi takdirde yasal işlem yapılacağı ve son iki yılda başarı belgesi alan sözleşmeli öğretmenlerin […]

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 19.01.2018 tarih ve 1484586 sayılı yazısında, sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilemeyeceği hususunda görüş belirtilmiş olup, bahsi geçen görüş yazısı doğrultusunda, okul ve kurum müdürlüklerinin bundan böyle sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilmesi için teklif etmemeleri, aksi takdirde yasal işlem yapılacağı ve son iki yılda başarı belgesi alan sözleşmeli öğretmenlerin isim listeleri ile başarı belgesi asıllarının gönderilmesi yönünde okul ve kurum müdürlüklerine talimatlar gönderilmektedir. Sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilmemesinin hiçbir yasal dayanağı bulunmamaktadır. Sözleşmeli öğretmenlerin başarı belgesi hususunda ayrıma tabi tutulması eşitlik ilkesine aykırı olduğu gibi istihdam şekillerinden dolayı zaten daha düşük mali ve özlük haklara sahip olan sözleşmeli öğretmenlerimizin çalışma şevkini kıracak, çalışma barışını da olumsuz yönde etkileyecektir.

Türk Eğitim-Sen olarak, yasal dayanağı bulunmayan ve eşitlik ilkesine aykırı olan bu duruma son verilerek mağduriyetlerin önlenmesi için, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 19.01.2018 tarihli ve 1484586 sayılı sözleşmeli öğretmenlere başarı belgesi verilemeyeceğine dair görüş yazısının geri alınması hususunda MEB’e talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + = 6

Henüz yorum yapılmamış.