reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

BİLGİ EDİNME DEĞERLENDİRME KURUMU KAPATILDI MI?

9 Kasım 2018, Cuma, 11:10 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
Son günlerde sendikamıza Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’na gönderilen bilgi edinme itiraz dilekçelerinin, posta görevlileri tarafından gönderenlere geri iade edildiği yönünde bilgiler gelmektedir. Bilindiği üzere, Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, bilgi edinme başvurusu reddedilen bireysel veya tüzel kişilerin itiraz edebileceği kurum olarak görev yapmakta ve yapılan itiraz başvurularını karara bağlamaktadır. Ancak, bugün itibariyle kurumun faaliyetleri […]

Son günlerde sendikamıza Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’na gönderilen bilgi edinme itiraz dilekçelerinin, posta görevlileri tarafından gönderenlere geri iade edildiği yönünde bilgiler gelmektedir.

Bilindiği üzere, Başbakanlık Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, bilgi edinme başvurusu reddedilen bireysel veya tüzel kişilerin itiraz edebileceği kurum olarak görev yapmakta ve yapılan itiraz başvurularını karara bağlamaktadır. Ancak, bugün itibariyle kurumun faaliyetleri durdurulmuş olup ortada itiraz edilebilecek bir kurum bulunmadığından bilgi edinme başvurularına itiraz edilememektedir. Kaldı ki, kurumun web sitesi de kapatılarak yayın hayatına son verilmiştir.

4982 Sayılı yasa ile bireysel ve tüzel kişilere tanınmış olan bilgi edinme başvurularına itiraz hakkı bugün itibariyle yapılamamaktadır. Bireysel ve tüzel kişilerin ne doğal hakkı olan bilgi edinme hakkı işlerliği yitirmiştir.

Türk Eğitim Sen olarak, Cumhurbaşkanlığı’na yazdığımız yazıda Kanunla kurulan ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş yapılan tarihe kadar faaliyetlerine devam eden Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’nun bugün itibariyle faaliyette olup olmadığının; faaliyette ise itiraz başvurularının gönderilebilmesi için iletişim bilgilerinin(adres), faaliyette değil ise bilgi edinme başvurularına yapılacak itirazların hangi kuruma yapılacağı konusunda Sendikamıza bilgi verilmesini talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 2 = 7

Henüz yorum yapılmamış.