reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

BİLGİ EDİNME HAKKINI ENGELLEYEN UYGULAMAYA YARGIDAN FREN

22 Temmuz 2017, Cumartesi, 12:59 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim Sen olarak; performans değerlendirmesi aşamasında ve yazılı sınava katılan aday öğretmenlerden başarısız olan stajyer öğretmenlerin sayısı ve sendikalara göre dağılımına ilişkin 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında tarafımıza bilgi verilmesi hususunda yapmış olduğumuz başvurunun, başarısız olan adayların Sendikalara göre dağılımı yönündeki talebimizin reddi üzerine, bu karara karşı Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kuruluna […]

Türk Eğitim Sen olarak; performans değerlendirmesi aşamasında ve yazılı sınava katılan aday öğretmenlerden başarısız olan stajyer öğretmenlerin sayısı ve sendikalara göre dağılımına ilişkin 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında tarafımıza bilgi verilmesi hususunda yapmış olduğumuz başvurunun, başarısız olan adayların Sendikalara göre dağılımı yönündeki talebimizin reddi üzerine, bu karara karşı Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kuruluna itiraz edilmiş, Kurul tarafından itirazımız reddedilmiştir. Bunun üzerine başvurumuzun reddine ilişkin iptali istemiyle açmış olduğumuz davada; Ankara 7. İdare Mahkemesi’nin 2016/1562 E., 2017/1562 K. sayılı ve 11.05.2017 tarihli kararında, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun “üyelik ödentisi” başlıklı 25. Maddesinde yer alan hüküm gereği personelinin hangi sendikalara üye olduğunun idarenin bilgisi dahilinde olduğu ve her ay işyerlerinde ilan edildiği, öte yandan talep edilen bilginin kişilerin üyesi oldukları sendikaları ortaya koymayacağı, sendikaya üye olan ve üyelik ödentisi kesilen kamu görevlilerinin listesinin her ay iş yerlerinde duyurularak ilan edildiği için sendika üyelik bilgilerinin özel hayatın gizliliği kapsamında değerlendirilemeyeceği, temin edilmesinin ayrı ve özel bir çalışma, araştırma, inceleme ya da analiz gerektirmediği sonucuna varıldığından, 11.10.2015 tarihinde gerçekleştirilmiş olan Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavına katılan aday öğretmenlerden başarısız olan stajyer öğretmenlerin Sendikalara göre dağılımı hususunda istenen bilginin 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun 7. , 21. ve 25. Maddeleri uyarınca uygun bulunmamasına ilişkin işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı belirtilerek, dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir.

 

İlgili Mahkeme kararı için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 18

Henüz yorum yapılmamış.