reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Bir gün Değil Her Gün Anneler Günü Olsun

12 Mayıs 2014, Pazartesi, 10:14 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Anneler Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasıdır. Sevgi kelimesinin vücut bulmuş hali; yemeyip yediren, giymeyip giydiren; bizleri dokuz ay karnında, yıllarca sinesinde, bir ömür yüreğinde taşıyan annelerimiz… Yaşımız, işimiz, unvanımız ne olursa olsun zorda kaldığımız her an, saçımızı okşayan sıcak ellerini aradığımız, şefkatine sığındığımız, varlığından güç aldığımız […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’un Anneler Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasıdır.

Sevgi kelimesinin vücut bulmuş hali; yemeyip yediren, giymeyip giydiren; bizleri dokuz ay karnında, yıllarca sinesinde, bir ömür yüreğinde taşıyan annelerimiz…

Yaşımız, işimiz, unvanımız ne olursa olsun zorda kaldığımız her an, saçımızı okşayan sıcak ellerini aradığımız, şefkatine sığındığımız, varlığından güç aldığımız annelerimiz… Dünyanın tükenmez kederlerinden bunaldığımız, kalbimizin her kırıldığında, ruhumuzu saran dertlere, yediğimiz darbelere çare aradığımızda, sevgisini hatırlayıp teselli bulduğumuz, yaşam kaynağımız annelerimiz… Ne yapsak hakkını ödeyemeyeceğimiz, ayaklarının altında cenneti barındıran annelerimiz…

Bugün anneler günü… Annesi hayatta olanlar bilmelidirler ki, annelerimizin dünya üzerindeki varlıkları bizler için bir nimettir. Nitekim Ceyhun Atıf Kansu kaybettiği annesinin ardından şu dizelerle seslenmiştir:

Anne, bahar geliyor uyansana

Çık altın eşikte bekle beni,

En güzel tılsımları buldum sana

Koklayabilmek için nefesini.

Yeni açmış şu erik hatırlatır

Bana ağaçları çok sevdiğimi,

Sevginle mi ıslanmış şu sonsuz kır,

O kara bırakmışsın gözlerini.

Gül güzel annem benim, benim rüyam

İçimden çiçekli bir yol var sana,

Senin yerine biraz ben uyusam

Anne bahar geliyor uyansana.

Ne yazık ki, hayatın koşuşturması içinde kimi zaman ihmal ettiğimiz annelerimizin kıymetini, onları kaybettiğimizde anlıyoruz. İçimizi kaplayan hüzün, göz pınarlarımızı dolduran yaşlar ve yaşadığımız pişmanlık, kaybettiklerimizi geri getirmeye yetmiyor.

Dünyadaki savaşları, katliamları, can kayıplarını düşündüğümüzde bugün insanlığın sevgiden ve merhametten ne denli uzaklaştığını görüyoruz. Günlük koşuşturma bahanesiyle insanlar annelerinden ayrı kaldıkça gerçek sevgiyi unutuyor, daha da acımasızlaşıyor. Bugün karşılıksız, çıkarsız, menfaatsiz sevginin, merhametin, vefanın ve cefakârlığın kaynağı anne sevgisini tatmaya ve anlamaya her zamankinden daha fazla muhtacız.

Bugün anneler günü… En masum çocuk halimizle, saçlarımız okşanmaya, gözyaşlarımız silinmeye, ruhumuz arınmaya muhtaç bir halde annelerimizin huzuruna çıkıyor, ellerinden öpüyoruz. Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 7 =

Henüz yorum yapılmamış.