reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Biz Yenilmeyeceğiz!

12 Mart 2015, Perşembe, 10:13 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Kadın Komisyonları Tek Yürek Buluşması toplantısında konuşan Genel Başkan İsmail Koncuk; “BİZ YENİLMEYECEĞİZ! BİZİM YENİLMEMİZ DEMEK; AHLAKIN, ERDEMİN YENİLMESİ ANLAMINA GELİR.” Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonları Tek Yürek Buluşması tamamlandı. 5 Mart 2015 Cuma günü Genel Başkan İsmail Koncuk’un açılış konuşmasıyla başlayan programın ikinci günü olan 6 Mart 2015 Cumartesi günü ilk oturumda eğitim çalışmaları gerçekleştirildi. […]

Kadın Komisyonları Tek Yürek Buluşması toplantısında konuşan

Genel Başkan İsmail Koncuk;

“BİZ YENİLMEYECEĞİZ! BİZİM YENİLMEMİZ DEMEK; AHLAKIN, ERDEMİN YENİLMESİ ANLAMINA GELİR.”

Türk Eğitim-Sen Kadın Komisyonları Tek Yürek Buluşması tamamlandı.

5 Mart 2015 Cuma günü Genel Başkan İsmail Koncuk’un açılış konuşmasıyla başlayan programın ikinci günü olan 6 Mart 2015 Cumartesi günü ilk oturumda eğitim çalışmaları gerçekleştirildi. Bu oturumda ilk olarak, Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Metin İSKENDEROĞLU tarafından “Sendikacılıkta sosyal medyanın etkin kullanımı” konusunda ve daha sonra da Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sinan DEMİRTÜRK tarafından “Sendikacılıkta İkna ve Propaganda Teknikleri” konusunda sunum yapıldı.

Programın öğleden sonraki oturumunda ise Genel Sekreter Musa Akkaş ve Merkez Kadın Komisyonu üyelerinin yönetiminde istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirdiği bu oturumun tamamlanmasının arkasından Genel Başkan İsmail Koncuk bir kapanış konuşması yaptı.

Genel Başkan Koncuk, sözlerine katılımcıları tebrik ederek başladı. Türk Eğitim-Sen teşkilatının yetkin ve idrak sahibi insanların elinde olduğunu görmekten büyük onur duyduğunu ifade eden Genel Başkan şunları kaydetti: “Bu toplantılarımız sayesinde diğer illerden; Erzurum’dan, Van’dan, Ağrı’dan Batman’dan, İzmir’den velhasıl ülkemizin dört bir yanından arkadaşlarımızla bir araya gelme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda bu toplantılar teşkilatımızın büyüklüğünü de somut olarak göstermektedir. Teşkilatımızın, sanki insan vücudunun kılcal damarları gibi, Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar dağılmış bir yapıdır. Büyük bir teşkilatız, büyük bir gurur duyuyorum. İyi ki varsınız.”

Biz yenilmeyeceğiz! Biz yenilmemeliyiz. Bizim yenilmemiz demek; ahlakın, erdemin, cesaretin, cesur yüreklerin yenilmesi anlamına gelir. İşte bu mücadelenin ulvi bir tarafı da budur.

Sendikacılığın kuru sözlerden ibaret olmadığını, sözün de ötesinde bir hedefin ve o hedefe ulaşmak için sarf edilen fedakarane gayretlerin var olduğunu belirten Koncuk şöyle konuştu: “Ben milletimizin adına umutlu olmaktan bahsediyorum. Millet adına nasıl umutlu olabiliriz? Millet adına umutlu olmak için; o toplumda fedakâr insanların sayısının artması lazım. Bencil insanlarla, sadece kendi nefsi için yaşayan insanlarla hiç bir toplum bir yere varamamıştır. Her zaman nefsini öne atan insan sayısı, idealist insanlardan daha fazla olmuştur. Ama bir avuç idealist insan yürümüş, o toplumu sırtlamış bir yerlere taşımıştır. Bu sebeple temsil ettiğimiz değerlerle var olmaya çabalayacağız. Biz yenilmeyeceğiz! Biz yenilmemeliyiz. Bizim yenilmemiz demek; ahlakın, erdemin, cesaretin, cesur yüreklerin yenilmesi anlamına gelir. İşte bu mücadelenin ulvi bir tarafı da budur.”

Her şeyin en iyisini biz yapacağız. Sendikacılığı, hak arama mücadelesini de en iyi biz yapacağız; milletimiz adına sergilenmesi gereken milli refleksi de en iyi biz ortaya koyacağız.

Türk Eğitim-Sen’in üyesi olmaktan şeref ve gurur duyduğunu ifade eden Koncuk, “Biz inanıyoruz ki, oyun oynamıyoruz. Milli bir hizmeti ifa ediyoruz. Türkiye için varız diyoruz. Türkiye nedir? Türkiye, vatandır! Türkiye, çocuklarımızın, evlatlarımızın geleceğidir. Peki vatan nedir? Vatan, şereftir! Vatanı olmayan toplumların şerefi de olmaz. Bağımsız bir vatandan mahrum olan insanların başına neler geldiğini görüyorsunuz! Ellerinde vatana dair hiçbir şey kalmıyor. Sadece o gününü yaşayan ve idrak sahibi olmayan insanlar vatanın önemini kavrayamazlar. Bunu ancak; muhakeme gücü olan, idrak sahibi, donanımlı ve varlık sebebinin ne olduğunun bilen insanlar anlayabilir. Benimle aynı yola çıkmış arkadaşlarım, bu teşkilatı oluştururken, sadece ücret sendikacılığı anlamında bir mücadele başlatmadılar. Her şeyin en iyisini biz yapacağız. Sendikacılığı, hak arama mücadelesini de en iyi biz yapacağız; milletimiz adına sergilenmesi gereken milli refleksi de en iyi biz ortaya koyacağız.” dedi.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 8 =

Henüz yorum yapılmamış.