reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

BM’NİN KUDÜS KARARI İNSANLIK ADINA UMUT VERİCİ BİR GELİŞMEDİR

23 Aralık 2017, Cumartesi, 2:35 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına karşı olan tasarı, BM Genel Kurulu’nda oylanarak ezici çoğunlukla kabul edildi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda oylanan “Kudüs Tasarısı” ile ilgili aşağıdaki basın açıklamasını yapmıştır; “ABD Başkanı Donald Trump’ın tek taraflı bir kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve […]

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına karşı olan tasarı, BM Genel Kurulu’nda oylanarak ezici çoğunlukla kabul edildi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda oylanan “Kudüs Tasarısı” ile ilgili aşağıdaki basın açıklamasını yapmıştır;

“ABD Başkanı Donald Trump’ın tek taraflı bir kararla Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Türkiye’nin girişimleriyle hazırlanan ve ABD’nin bu tavrını eleştiren tasarının BM Genel Kurulu’nda ezici bir çoğunlukla kabul edilmesi hepimizi mutlu etmiştir.

ABD’nin gayri ahlaki tehditleri, İsrail’in lobi faaliyetlerine rağmen oylamaya katılan 172 ülkeden 128’inin desteğiyle kabul edilen bu tasarı sonucunda, bölgemizde barış adına yeni bir umut ışığı belirmiştir.

Bilindiği üzere Kudüs, 3 semavi dinin de kutsal kabul ettiği değerleri içinde barındıran, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Kudüs’ün tek taraflı ve hakkaniyetten uzak bir yaklaşımla İsrail’in kontrolüne bırakılması, insanlık adına onarılamaz tahribatlar yaratacak bir çatışma ortamının doğmasına neden olabilir.

Bu noktada, BM Genel Kurulu’nda alınmış olan bu karar, ABD’nin ve İsrail’in aklını başına alması ve farklı inanç değerlerine saygı duyması konusunda önemli bir manifesto niteliğindedir. Kudüs’te çözüm, şehrin maneviyatına halel getirmeden, evrensel hukuka ve tarihi gerçeklere uygun bir kararla mümkündür.

Uluslararası hukukta yeri olmayan bir işgal ve soykırımı meşru hale getirme girişimi olarak Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması karşısında sağduyu galip gelmiş, bize göre insanlık kazanmıştır. ABD ve İsrail, bu karardan kendilerine düşen payı çıkarmalı, Filistin topraklarındaki işgale ve soykırıma bir son vermelidir.

Bu kararın alınmasında emeği geçen, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP ile kararlı duruş sergileyen tüm siyasi parti yetkililerini tebrik ediyor, her türlü baskıya ve tehdide rağmen hakkın yanında yer alarak insani değerlerin henüz yok olmadığını tüm dünyaya gösteren ülkelere de teşekkür ediyoruz.

BM Genel Kurulu’nda alınan bu kararın devamının geleceğini ve Ortadoğu’daki bu çatışma ikliminin son bulması adına BM’nin daha ciddi adımlar atacağını umut ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 2 = 7

Henüz yorum yapılmamış.