reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Bodro Yakma Eylemi

16 Ocak 2015, Cuma, 10:04 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Memuru ve Emekliyi Toplu Sözleşme masasında satanları, pazarlayanları, hakkımızı gasp edenleri, 730 günümüzü hiçe sayıp çalanları Ankara’da TBMM Dikmen Kapısında ve tüm illerimizde bordrolarımızı yakarak protesto ettik.       KONCUK: HERKESİN KUTSAL DEĞERLERİNE SAYGI BEKLİYORUZ   Konuşmasının başında Fransa’da yaşanan terör olaylarını değerlendiren Genel Başkan İsmail Koncuk, “Fransa’da yaşanan terör saldırısını Türkiye Kamu-Sen olarak […]

Memuru ve Emekliyi Toplu Sözleşme masasında satanları, pazarlayanları, hakkımızı gasp edenleri, 730 günümüzü hiçe sayıp çalanları Ankara’da TBMM Dikmen Kapısında ve tüm illerimizde bordrolarımızı yakarak protesto ettik.

 

 

 

KONCUK: HERKESİN KUTSAL DEĞERLERİNE SAYGI BEKLİYORUZ

 

Konuşmasının başında Fransa’da yaşanan terör olaylarını değerlendiren Genel Başkan İsmail Koncuk, “Fransa’da yaşanan terör saldırısını Türkiye Kamu-Sen olarak kınıyoruz. Sebebi ne olursa olsun terör saldırına hayır diyen bir kuruluştur Türkiye Kamu-Sen. Hiçbir terör eylemini gerekçesi ne olursa olsun desteklemiyoruz. Biz bütün dinlere saygılıyız, isteriz ki bütün dünyada bizim duyduğumuz saygı kadar dinimize ve Peygamberimize saygı duysun. Mezhebi meşrebi ne olursa olsun kimsenin kutsallarımıza hakaret etme hakkı yoktur.

 

Bu çerçevede ülkemizde bazı gazetelerde belki iyi niyet göstergesi olarak o derginin yayınları yer aldı. Bu saldırıyı elbette lanetliyoruz ama peygamberimize hakaret eden derginin bu yayınlarını gazetelerimizde yayınlama hakkına kimse sahip olmamalıdır. Bu ülkede yaşayanların yüzde 99’u müslümandır. Bu milletin değerlerine dikkat edilmeli ve önemsenmelidir. Dinimizin bütün değerlerinin istismar edildiği şu günlerde bunun kime hizmet ederek yapıldığını da doğrusu merak ediyorum.

 

Charlie Hebdo dergisinin karikatürleri bir gazetede yayınlanırken bir diğer gazete ise bu ülkenin kurucusu olan, kahramanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bir fotoğraf yayınladı. Bu gazeteyi de kınıyorum, böyle gazetecilik olmaz. Kahramanlarına hangi saiklerle bir gazete hakaret eden fotoğraflar koyabilir? Bu iki anlayış ta yanlıştır, bizim bu anlayışların hiçbirinin yanında olmadığımızı buradan bir kez daha ifade ediyorum. Bu anlayışları Müslüman Türk milleti adına, şehitlerimiz adına, Kuva-i Milliye mücadelesinde yer almış tüm şehitlerimiz adına kınıyorum” dedi.

 

 

 

KONCUK: ŞİMDİ ÖNÜMÜZDE ZOR GEÇECEK BİR 365 GÜN DAHA VAR

 

Yoğun ilgi ve katılımın olduğu eylemimizde konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2013 yılında imzalanan toplu sözleşmenin memurlar ve emekliler için adeta bir Sevr anlaşması olduğunu söyleyerek, “Sonuçları itibarı ile basiretsiz, hesap bilmez, hak gözetmez, mücadele etmekten aciz, memurun yerine sahibinin sesi olanların imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emeklilerinin tam 730 gününü çalmıştır” dedi. Koncuk, “2013 Ağustos’unda imzalanan toplu sözleşme, memurlar ve emekliler adına adeta bir Sevr Anlaşması olmuştur.

 

Memurlarımızın hakları masa başlarında gasp edilmiş, sorunları yok sayılmış; 2 milyon 600 bin memur, 1 milyon 900 bin emekli adeta pazarlanmıştır. Toplu sözleşme masası, memurlar adına pazarlık yapılan yerdir. Kapalı kapılar ardında, herkesten saklanarak neyin pazarlığının yapıldığı ise hâlâ muammadır.

 

Sonuç itibarı ile basiretsiz, hesap bilmez, hak gözetmez, mücadele etmekten aciz, memurun yerine sahibinin sesi olanların imzaladığı toplu sözleşme, memur ve emeklilerinin tam 730 gününü çalmıştır. 2014 yılında maaşlara yapılan 123 liralık zam; ortalama memur maaşında %5,2; en düşük memur maaşında %7,2; mühendis maaşında %3,7; avukat maaşında %4; doktor maaşında %3 artış demekti.

 

Ama yıllık enflasyon %8,17 oldu. Buna göre en 2014 yılında aylık olmak üzere, bir doktor 182 lira, mühendis 175 lira, avukat 156 lira, imam 69 lira, hemşire 56, düz memur 42; şoför 36; 15inci derecenin 1inci kademesindeki hizmetli ise, 24 lira enflasyon nedeniyle zarara uğradı.

 

Geçtiğimiz yıl, ailenin temel ihtiyaç kalemlerinden;

 

Haberleşme giderleri %39,6;

 

Ulaşım harcamaları %18;

 

Giyim harcamaları %11,9;

 

Çevre ve su giderleri %10,9 ve

 

Gıda harcamaları ise ortalama %10,7 arttı.

 

Yine geçen yıl,

 

Çalışan tek kişinin yoksulluk sınırı %9,4;

 

Dört kişilik ailenin insanca yaşayabileceği en düşük harcama tutarı olan asgari geçim sınırı %10,9;

 

Açlık sınırı ise %9,8 yükseldi.

 

Mercimek %42; pirinç %31; dana eti %19; peynir %16; yoğurt %11zamlandı. Ekmeğe bile %15 zam geldi.

 

Yani istatistiklere yansıyan enflasyon %8, cebimize yansıyan enflasyon en az %10 oldu. Geçen yıl dört kişilik bir aile için yapmak zorunda olduğumuz temel harcamalar tam 403 lira arttı.

 

Kamu çalışanlarına 2014 yılı için verilen 123 TL dikkate alındığında, bir memur ailesi, geçtiğimiz yılı 280 lira zararla kapattı. Yaşanan bu erime ortalama olarak maaşlarda %12,56’ya denk geliyor.

 

İşte biz, bu yüzden %12 ek zam istiyoruz. Gerçekler ortadayken hem Memnun-Sen, hem de iktidarın pişkin açıklamaları akıllara zarar veriyor. Bu durumda dahi, “Memurlarımızı enflasyona ezdirmedik” diyebiliyorlar. Başbakan, “Memurlara %17 zam verdik” diyor; Maliye Bakanı, “%8,5 zam verdik” diyor.

 

Ortalama memur maaşını Maliye Bakanlığı yaklaşık 2 bin 700 lira olarak hesaplıyor. Biz diyelim ki, 2 bin 500 lira. Başbakan’ın dediği gibi memura %17 zam yapılması için, 425 lira zam almamız gerekir.

 

Soruyorum, 2014’de 425 lira zam alan var mı? Yok

 

Maliye Bakanı’nın dediği gibi %8,5 zam yapılması için, 213 lira zam almamız gerekir.

 

Soruyorum, bu kadar zam alan var mı? Yok

 

Yahu ne menem bir 123 liraymış ki, tam 1,5 yıldır Devletin bütün resmi kurumları teyakkuza geçti ama şu 123 liranın memur maaşına ne oranda yansıdığını hesaplayamadı.

 

Maliye Bakanı, “Memur maaş zammını abarttık” diye de bir ekleme yapmış. Gerçekten 2 yıldır, memura verdikleri 123 lirayı abarta abarta bitiremediler.

 

Kim ne derse desin; güneş balçıkla sıvanamaz. Memurların ve emeklilerin koskoca iki yılı resmen çalınmıştır. Kelime oyunları yaparak kamu çalışanlarını kimse kandırmaya ve aldatmaya kalkmamalıdır. 2014 yılı borç yükü ve geçim sıkıntısıyla geçiren memurlar tüm gerçeklerin farkındadır.

 

Kamu çalışanları, çalınan 730 günün 365’ini, bin bir güçlük içinde, biraz daha borç batağına saplanarak, kredi kartına yüklenerek, yediğinden, içtiğinden keserek, çocuğunun harçlığından kısarak, soğukta üşüyerek geçirdiler. Şimdi önümüzde çok daha zor geçecek bir 365 gün daha var.

 

Geçtiğimiz yıl, bizleri 123 liraya mahkûm edenler, bu yıl da %3+3’e mahkûm ediyorlar. Memurları enflasyonun altında ezdiniz; biliniz ki, memurlar bir darbeyi daha kaldıramaz” dedi.

 

KONCUK: MEMURLARIMIZ BUGÜN ACI GERÇEKLE BİR KEZ DAHA YÜZLEŞTİLER

 

Memurların bugün sözde maaşlarını alınca acı gerçekle bir kez daha yüzleştiklerini belirten Genel Başkanımız İsmail Koncuk, “İmzalanan toplu sözleşmeyle memurların haklarının gasp edildiği bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi. Koncuk, “ Ekonomi iyi yolda, istikrar sürüyor, enflasyon düşüyor masalı, çarşı pazardaki gerçek fiyatlarla kâbusa döndü. Hükümet, her yıl hedef enflasyonu bilinçli olarak düşük göstererek memurlarımızı düşük ücret artışına mahkûm ederken, milletimizi zorunlu harcamalarında dahi enflasyon canavarına teslim ediyor.

 

İktidar, 10 yıldır hiçbir enflasyon hedefine ulaşamadı. Bütün hesaplarında yanıldı. Bu yıl da enflasyon hedefi tutmayacak. Geride kalan sürede, bir zamanlar fakirin yemeği olan kuru fasulye, pilav lüks gıda maddesi haline geldi.

 

Kırmızı etin yalnızca adı kaldı.

 

Sebze, meyve el yakıyor.

 

Kıymetli arkadaşlarım,

 

Bugün memurlarımız sözde zamlı maaşlarını aldılar ve acı gerçekle bir kez daha yüzleştiler. Biz, Türkiye Kamu-Sen olarak 2013 Ağustos’undan beri, gerçekleri dile getiriyoruz. İmzalanan toplu sözleşmenin defolu olduğunu, memurların haklarının gasp edildiğini ifade ediyoruz.

 

Malum konfederasyon ise 123 lirayı, %3+3 zammı anlata anlata bitiremiyor. Gerçekler ortada; 2014 memurlarımız ve emeklilerimiz için kara bir yıl odu.

 

2015 daha da zor olacak. Şimdi malum konfederasyon, iktidarın arkasına saklanmış, Başbakan’a perde arkasından sufle yapıyorlar, Başbakan da “Memurlara %17 zam yaptık” diyor. Maliye Bakanı’na sufle yapıyorlar, Maliye Bakanı, “Memura 8,5 zam yaptık; zam işini abarttık” diyor.

 

Sözde yetkili konfederasyonun 1,5 yıldır, memur maaşları ile ilgili bir tek açıklama yaptığını görmedik. Allah için çıkıp da Başbakan’ı; Maliye Bakanı’nı dahi düzeltmediler.

 

“Hayır, bizim imza attığımız maaş artışı, ortalama memur maaşına %5,2 zam demek.” diyemediler.

 

Bunlar, %12 ek zam talebimize de karşı çıktılar. Sanırsınız, bunlar memur sendikası değil de Maliye Bakanlığı yetkilisi.

 

Biz istiyoruz, herkesten önce onlar karşı çıkıyor.

 

Ama iş konuşmaya geldiğinde, sendikacıyız diye ortalıkta dolaşıyorlar.

 

Lafla peynir gemisi yürümez. Yalanla hiç yürümez. Artık memurlar da gerçeği görmelidir: Bunların sendikacılık gemisi yalanla, lafla yürümüyor. Gemi su alıyor; 2015 yılında batacak ama kendileriyle birlikte memurları da batıracaklar. Memurlar adına bir tek açıklamaya imza atmayanlar, Memuru unutup, yolsuzluğa, hırsızlığa destek verenler, Bir yılda ailenin zorunlu harcamaları 403 lira artmışken, 123 lira zamma “Evet” diyenler,

 

Hizmetlileri yok sayanlar, 4/C’lilere; vekil ebe, hemşire, imam ve aile sağlığı elemanlarına üvey evlat muamelesi yapıp kadroya geçirmeyenler, öğretmeni, akademisyeni, sağlık çalışanını, maliyeciyi, adliye çalışanını unutanlar,

 

Postacıya, ormancıya, belediye çalışanına, diyanet çalışanına kör bakanlar, Emeklileri, ek gösterge sorunlarını, ek ödeme sorunlarını, fazla mesaileri, döner sermayeleri bir kenara bırakıp, 2 gün içinde memuru masada satıp kaçanlar, “Ben sendikacıyım” diyemezler.

 

“Milli iradeye saygı” kisvesi altında, milletin kaynaklarını sömürenlere yardım ve yataklık eden ama memurun iradesini yerle bir edenler, “Sendikacıyım” diyemezler. Bunlar olsa olsa, yancı, yalancı olurlar.

 

Millete ait değerleri atıp, satıp peşkeş çekenler,

 

Arazileri, ormanları, madenleri yakıp, yıkıp yok edenler,

 

Milyonlarca vatandaşın hakkını çalıp, çırpıp iç edenler,

 

Çalışmadan zengin olma hevesiyle, memurların alın terini gasp edenler,

 

Mevki, makam ve siyasi çıkarları uğruna kamu görevlilerini masada satanlar,Şu soğuk günlerde evinde battaniyeyle ısınmaya çalışanların, ellerini otomobil egzozlarında ısıtanların, soğuktan donan bebeklerin ahını aldılar.

 

Bunlar elbette yalan söyleyecekler, suçlarını, hesap bilmezliklerini kapatmaya çalışacaklar. İş bilmeyen, sözde sendikaların, iktidarla el birliği yapıp, memurlara verdiği zararı, bizzat yaşayarak görüyoruz. Bir yıl sonrasını dahi göremeyen ve memurların kazanılmış haklarını bile savunmaktan aciz bir konfederasyonun, 2 milyon 600 bin kamu görevlisi ile 1 milyon 900 bin dolayındaki emekliyi temsil edemediği açıktır.

 

Bizim, memurların zarara uğramaması hassasiyetiyle yaptığımız haberlerden dahi kendilerine paye çıkararak Türkiye Kamu-Sen’i suçlamaya çalışanlar, memurları uğrattıkları zararın hesabını vermek, pişkinliklerinin bedelini ödemek zorundadırlar.” dedi.

 

 

 

KONCUK: KAMU ÇALIŞANLARI HAKLARINI GASP EDENLERİ SİLKİNİP SIRTINDAN ATMALIDIR

 

“İktidar ve sarı sendikanın işbirliği ile memurun 730 günü cehenneme döndü” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Memurların haklarını gasp edenleri silkinip sırtından atma vakti gelmiştir” dedi. Koncuk, “Artık memurlarımızın, gözlerini bile kırpmadan haklarını gasp eden bu zevatı, silkinip, sırtından atma vakti çoktan gelmiştir.

 

2015 yılının yeni bir toplu sözleşme sürecine sahne olacağı düşünüldüğünde, memurlarımızın bugünkü kayıplarının ve ellerinden uçup giden 730 günün hesabını yaparak sendikal taraflarını belirlemeleri, hayati derecede önem kazanmıştır.

 

İktidar, sarı sendika işbirliği, 730 günümüzü cehenneme çevirmiştir. Memurlarımızın artık kaybedecek, feda edecek, heba edecek bir tek günü dahi kalmamıştır.

Bu bakımdan, memur ve emeklilerin kayıplarının telafisi hayati derecede önemlidir.

 

Biz, %12 ek zam talebimizi sonuna kadar dile getireceğiz.

 

Biz, memurlarımızın haklarını sonuna kadar müdafaa edeceğiz.

 

Biz, gerçekleri, her şeye rağmen, her platformda, her ortamda söyleyeceğiz.

 

Milyonlarca memurun, emeklinin, masumun hakkını yiyenler, ek zam talebimize herkesten önce itiraz eden, hesap bilmez sözde sendikalar, yüzleri kızarmadan, “Memura %17 zam yaptık” yalanını söyleyenler ise, yarattıkları ekonomik yangının ateşini, milyonlarca memurun bordrolarında görecekler.

 

Ay sonunu getiremeyen, borç batağında çırpınan, masada pazarlanan milyonlarca memurun, bordrosundan yükselen bu ateş, hem bu dünyada, hem öteki dünyada yalancıları, arsızları ve memur pazarlamacılarını saracaktır.” dedi.

 

Genel başkanımız İsmail Koncuk’un konuşmasının ardından kamu çalışanları 2015 yılı için verilen 3+3 zammı ve kendilerinden çalınan 730 günü bordrolarını yakarak protesto ettiler.

 

Eyleme Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Başkanlarımız, çok sayıda kamu çalışanı ve vatandaş katıldı.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + = 14

Henüz yorum yapılmamış.