reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

BURSA’DA ÜYEMİZE MESCİT YASAĞI GETİREN MÜDÜRE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

16 Aralık 2017, Cumartesi, 10:56 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Bursa Yıldırım Belediye 100.Yıl Anaokulu öğretmenlerinden olan A.A, Sendikamıza 14/12/2017 tarihinde üye olmuştur. Üye olduğu aynı gün okul müdürü E. E. odasına çağırmış, ve “Ben size Eğitim-Bir Sendikasına üye olun dedim. Diğer öğretmenler bu isteğimi hemen kabul etti. Sizin kabul etmeniz için İl Temsilcisini bile ayağınıza getirdim. Siz ise gidip Türk Eğitim sendikasına üye oldunuz. […]

Bursa Yıldırım Belediye 100.Yıl Anaokulu öğretmenlerinden olan A.A, Sendikamıza 14/12/2017 tarihinde üye olmuştur. Üye olduğu aynı gün okul müdürü E. E. odasına çağırmış, ve “Ben size Eğitim-Bir Sendikasına üye olun dedim. Diğer öğretmenler bu isteğimi hemen kabul etti. Sizin kabul etmeniz için İl Temsilcisini bile ayağınıza getirdim. Siz ise gidip Türk Eğitim sendikasına üye oldunuz. Artık bundan sonra öğlen ve ikindi namazlarınızı burada kılmayacaksınız.” diyerek mescitte namaz yasağı getirmiş ve mobbing uygulamaya başlamıştır. Bursa Yıldırım Belediye 100.Yıl Anaokulu Müdürü E. E.’un yaptığı bu fiili hem görevini kötüye kullanma hem de sendikal faaliyetlerin engellenmesi kapsamındadır.

Bugüne kadar okul saatine denk gelen öğlen ve ikindi namazlarını okulda kılan üyemiz, yaşadığı yasak karşısında çaresiz kalmış, üyemizin hak ve menfaatlerini koruma görevi ise Türk Eğitim Sen olarak bize düşmüştür. Çünkü yapılan aleni bir şekilde sendikal ayrımcılıktır. Okul müdürü E. E. görevinin verdiği nüfuzu kötüye kullanmıştır. Üyemizin yaşadığı bu olay ise kabul edilemez bir hak ihlalidir.

Bununla birlikte okul müdürü E. E.’un yaptığı bu işlem başta üyemiz olmak üzere öğretmenleri Eğitimciler Birliği Sendikası dışında başkaca bir sendikaya üye olmamaya zorlamaktadır. Bu fiili ile kişi etik davranış ilke ve değerlerine aykırı davranmak suretiyle sendikal ayrımcılık yapmaktadır.

Bu nedenle de Türk Eğitim Sen olarak Bursa Yıldırım Belediye 100.Yıl Anaokulu Müdürü E. E. hakkında etik davranış ilke ve değerlerine aykırı davranmak suretiyle sendikal ayrımcılık yapması ve görevini kötüye kullanması nedeniyle hakkında disiplin soruşturması yapılması hususunda Bakanlığa; kanuna ve hukuka aykırı şekilde sendikal ayrımcılık yaparak görevi kötüye kullanma kastıyla hareket ettiği gerekçesiyle de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

 

MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız

Suç Duyurusu Dilekçesi İçin Tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + = 13

Henüz yorum yapılmamış.