reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

DANIŞTAY KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİNDEKİ BBG UYGULAMASINA DUR DEDİ

13 Ağustos 2018, Pazartesi, 10:48 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Sendikamızca Kırıkkale Üniversitesi hizmet binaları içerisinde mevcut kamera ve izleme sisteminin risk oluşturmayan birim ve bölgelerde kaldırılması istemiyle yapılan başvurunun reddine ilişkin işlemin iptali istemiyle açtığımız davanın reddine dair Kırıkkale İdare Mahkemesinin 2014/543 E., 205/162 K. sayılı ve 12.03.2015 tarihli kararı, Danıştay 10. Dairesinin 2015/2995 E., 2018/1736 K. sayılı kararıyla bozulmuştur. Bozma kararının gerekçesinde, hizmet […]

Sendikamızca Kırıkkale Üniversitesi hizmet binaları içerisinde mevcut kamera ve izleme sisteminin risk oluşturmayan birim ve bölgelerde kaldırılması istemiyle yapılan başvurunun reddine ilişkin işlemin iptali istemiyle açtığımız davanın reddine dair Kırıkkale İdare Mahkemesinin 2014/543 E., 205/162 K. sayılı ve 12.03.2015 tarihli kararı, Danıştay 10. Dairesinin 2015/2995 E., 2018/1736 K. sayılı kararıyla bozulmuştur.

Bozma kararının gerekçesinde, hizmet binaları içerisinde kamera ile izleme uygulamasının sınırlarını, usul ve esaslarını gösteren bir yasal dayanağın bulunmaması, toplanan görüntülerin ileride başka bir şekilde kullanılamayacağına dair bir güvencenin mevcut olmaması ve üniversite alanı içinde giriş ve çıkışlar gibi güvenlik açısından önem arz eden alanların halihazırda kamera sistemleri ile izlendiği, anfi ve derslikler gibi alanlara yerleştirilen kameraların iş yerinin güvenliğini sağlama amacını aşarak, doğrudan çalışan memurun kendisinin, diğer memurlarla ya da iş sahipleriyle ve dava konusu uyuşmazlık açısından öğrenciler ve öğretim görevlilerinin ilişkisinin ve iletişiminin ve kamu hizmetinin görülmesi sırasında yapılan her türlü haberleşmesinin gözlemlendiği kamera takip sisteminin kurulmasının özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği ve bu haliyle temel haklar ve Anayasal ilkelerle bağdaşmaması nedeniyle dava konusu işlemin iptaline karar verilmesi gerekirken davanın reddi yolunda verilen mahkeme kararının hukuka aykırı olduğu sonucuna varıldığı ifade edilmiştir.

İlgili Karar için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + 2 =

Henüz yorum yapılmamış.