reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Destekleme Kurslarında Görevli Hizmetlilere de Ücret Ödenmeli

5 Ekim 2015, Pazartesi, 5:36 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, 23/09/2014 tarihli ve 4145909 sayılı kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesini yayınlamıştır. Yönerge’nin “Kurs giderleri” başlıklı 20.maddesinin 1.fıkrasında; Kursta görevli yönetici ve öğretmenlerin ücretlerinden bahsedilirken, destek hizmetlerini yürüten personele ödenen ücretler yer almamıştır. Bu suretle; yeni Yönerge ile destek […]

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, 23/09/2014 tarihli ve 4145909 sayılı kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesini yayınlamıştır.

Yönerge’nin “Kurs giderleri” başlıklı 20.maddesinin 1.fıkrasında; Kursta görevli yönetici ve öğretmenlerin ücretlerinden bahsedilirken, destek hizmetlerini yürüten personele ödenen ücretler yer almamıştır. Bu suretle; yeni Yönerge ile destek hizmetlerini yürüten personele ücret ödenmesine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırılmıştır. Yapılan bu uygulama  ise vicdani olarak kabul edilemeyeceği gibi hukuken de kabul edilebilir değildir. Anayasamız tarafından “Ücrette adalet sağlanması” ve “Zorla çalıştırma yasağı” başlıklı maddeler ile angarya yasaklanmıştır. Ancak mevcut durum açıkça angarya niteliği taşımaktadır.  “Angarya yasaktır” hükmü gereği bu kapsamda görevlendirilen hizmetlilere de mesai ücreti verilmelidir.

Bilindiği üzere Sendikamız tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin; 20.maddenin 2.fıkrasında “yardımcı personel hizmet alımı giderleri” ile ilgili hususun bulunmamasına ilişkin eksik düzenlemenin iptali talebi ile Danıştay 8. Dairesi’nin 2014/10977-E sayılı dosyası ile dava açılmış olup halen derdest durumdadır.

Konunun takipçisi olan Sendikamız, açılan davanın ardından Destek hizmetlerini yürüten personellerin mağdur durumuna düşmemesi ve angaryaya maruz kalmaması için  Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı yazarak bu konuda ilgili Yönerge’de değişiklik yapılarak Destek hizmetlerini yürüten personele ücret ödenmesi hususunda talepte bulunmuştur.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 6 = 9

Henüz yorum yapılmamış.