reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN YÜRÜDÜ

2 Şubat 2018, Cuma, 9:51 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine yapılan zulme dikkat çekmek için 19 Ocak 2018 tarihinde İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Habibe Hoca ve beraberindeki heyet, Genel Başkanımız İsmail Koncuk tarafından Konfederasyon Genel Merkezinde kabul edildi. Doğu Türkistan heyetinin destek istedikleri ziyarette, bölgede yaşanan sıkıntılara ve zulme dikkat çekildi. Dünyanın seyirci kaldığı Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur Türklerine yapılan insanlık […]

Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine yapılan zulme dikkat çekmek için 19 Ocak 2018 tarihinde İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Habibe Hoca ve beraberindeki heyet, Genel Başkanımız İsmail Koncuk tarafından Konfederasyon Genel Merkezinde kabul edildi.

Doğu Türkistan heyetinin destek istedikleri ziyarette, bölgede yaşanan sıkıntılara ve zulme dikkat çekildi. Dünyanın seyirci kaldığı Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygur Türklerine yapılan insanlık dışı muameleye dikkat çekmek amacıyla yürüyüşe 19 Ocak 2018 tarihinde İstanbul’da başlattıklarını belirttiler. Ailesinden hiçbir haber alamadığını söyleyen Habibe Hoca, Doğu Türkistan’da birçok gencin Çin yönetimi tarafından hapsedildiğini söyledi. Habibe Hoca “Camileri yıkıyor, Kuran’ı yakıyor, çocukları öldürüyorlar. Doğu Türkistan’daki 30 milyon insanın güzel bir geleceğe sahip olması için Ankara’ya yürüdüm. Türkiye Filistin’den Suriye’ye, Libya’ya, Arakan’dan Myanmar’a kadar tüm Müslümanlara sahip çıkıyor. Doğu Türkistan’daki Müslüman Uygurlar’a da sahip çıkacağına inanıyoruz” dedi. Yürüyüşü gerçekleştiren Habibe Hoca, bu süreçte Türk Halkının kendilerine verdiği destekten çok mutlu olduklarını da söyledi.

Heyetti yer alan Doç. Dr. Erkin Emet ise Türkiye Kamu-Sen’in Doğu Türkistanlıların her zaman yanında olduğunu söyleyerek kendileri için çok önemli bir kuruluş olduğunu belirtti. Emet, görüşmesinde bölgede yaşayan soydaşlarımızın uğradığı haksızlıkları ve zulmü Türk kamuoyuna anlatmak için yapılan eylemler dahil her türlü etkinliğe sundukları katkılarından ötürü Türkiye Kamu-Sen’e teşekkürlerini iletti.

Genel Başkan İsmail Koncuk da Doğu Türkistan’da olanları, öz dava olarak kabul ettiklerini vurguladı. Türkiye Kamu-Sen gibi köklü bir kuruluşun soydaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağına dikkat çeken Koncuk, “Bundan önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra da desteğimiz ,sesinizi duyurmak için çabalarımız devam edecektir. Bölgede yaşayan kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntılar bizim de sıkıntılarımızdır. Onların sesini duyurmak için her türlü çabayı göstermeye hazırız. Orada yaşananlar insan hakları ihlalidir. Mutlaka ilgili kuruluşlarca duruma el konulması gerekmektedir. Yıllardır bu yaşananlara gözlerini yumanlar yaşanan zulme de ortak olmaktadırlar. Soydaşlarımız için desteğimiz her daim sürecektir ” dedi.

Heyetin kabulünde, Türk Enerji Sen Genel Başkanı Mustafa Tümer, Türk İmar Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Kültür Sanat Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz da hazır bulundu.6436 6435


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + = 10

Henüz yorum yapılmamış.