reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

DOKTORASINI YAPAN ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİN DOLU KADRO DERECE DEĞİŞİKLİK TEKLİFLERİNİN YAPILMASI İÇİN YÖK’E TALEPTE BULUNDUK

13 Aralık 2019, Cuma, 9:38 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu’na ekli Ek Gösterge Cetvelinde, Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarında bulunan personelin ek göstergeleri ve kadro derece aralıkları düzenlenmiştir. 7100 sayılı Kanun ile yapılan düzenlemeler çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına tahsis edilen “yardımcı doçent” kadroları “doktor öğretim üyesi” kadrolarına, “okutman, uzman, çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı” kadroları […]

Bilindiği üzere, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu’na ekli Ek Gösterge Cetvelinde, Profesör, Doçent, Doktor Öğretim Üyesi, Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarında bulunan personelin ek göstergeleri ve kadro derece aralıkları düzenlenmiştir. 7100 sayılı Kanun ile yapılan düzenlemeler çerçevesinde yükseköğretim kurumlarına tahsis edilen “yardımcı doçent” kadroları “doktor öğretim üyesi” kadrolarına, “okutman, uzman, çevirici, eğitim-öğretim planlamacısı” kadroları da “öğretim görevlisi” kadrolarına başka bir işleme gerek kalmaksızın dönüştürülmüş sayılmıştır. Yapılan bu düzenlemeler sonucunda ise, 2914 sayılı Kanuna ekli ek gösterge cetvelinde sadece kadro unvanlarının isimleri değiştirilmiş, kadro derece aralıkları ve ek göstergeler ile ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

7100 sayılı Kanunla 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 36 ncı maddesinde yapılan düzenleme ile birlikte ise, doktorasını tamamlamış araştırma görevlileri derse girerek ders ücreti ve sınavı ücreti alabildikleri için öğretim görevlileri ile eşdeğer sayılmıştır. Öğretim görevlileri 1 inci dereceye kadar inebilirken, araştırma görevlileri 4 üncü derecede bekletilmektedir. Araştırma görevlilerinin en azından 1 inci dereceye kadar inebilmelerine imkan verilmesinde yasal olarak hiçbir engel bulunmamaktadır. Bu sebeple, Türk Eğitim Sen olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderdiğimiz yazıda, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi çerçevesinde, Doktorasını yapan Araştırma Görevlilerinin dolu kadro derece değişiklik tekliflerinin yapılması için çalışma başlatılması  hususunda talepte bulunduk.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 2 =

Henüz yorum yapılmamış.