reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Ekonomik Sorunları Aşmak İçin İlk Akla Gelen, Sabit Gelirlileri Boğacak Tedbirler Olamaz!

18 Temmuz 2023, Salı, 9:17 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  iğneden ipliğe gelen zamlara tepki gösterdi. Ekonomik darlığı aşmak için ilk ve en kolay önlem olarak, dar ve sabit gelirlileri etkileyecek tedbirlerin devreye alınmasınınsosyal devlet anlayışıyla uyuşmadığını kaydeden Genel Başkan, “Memur ve emeklimizin, daha Temmuz maaşını aldığı gün zam yağmuruna tutulması, zaten tahrip olmuş gelir kaybını perçinlemiştir.”dedi. Geniş toplum kesimlerini rahatlatmadan ekonomiyi düzeltme arayışının, […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  iğneden ipliğe gelen zamlara tepki gösterdi.

Ekonomik darlığı aşmak için ilk ve en kolay önlem olarak, dar ve sabit gelirlileri etkileyecek tedbirlerin devreye alınmasınınsosyal devlet anlayışıyla uyuşmadığını kaydeden Genel Başkan, “Memur ve emeklimizin, daha Temmuz maaşını aldığı gün zam yağmuruna tutulması, zaten tahrip olmuş gelir kaybını perçinlemiştir.”dedi.

Geniş toplum kesimlerini rahatlatmadan ekonomiyi düzeltme arayışının, beraberinde sadece ekonomik sıkıntıya değil aynı zamanda sosyal problemlere de yol açacağına dikkat çeken Geylan, hükümetin bu gerçeği görmesini ve buna dair tedbirleri hayata geçirmesini istedi.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi:

“Akaryakıta gelen %25’lik zammın vatandaşın neredeyse tüm gider kalemlerine fiyat artışı olarak yansıyacağı, bunun da enflasyonu tetikleyeceği aşikardır. Hükümetin, yaşanan ekonomik darlığı aşmak için ilk ve en kolay tedbir olarak dar ve sabit gelirli geniş bir kesimi etkileyecek tedbirleri devreye alması, sosyal devlet anlayışıyla uyuşmaz! Memur ve emeklimizin, daha Temmuz maaşını aldığı gün zam yağmuruna tutulması, zaten tahrip olmuş gelir kaybını perçinlemiştir. Daha önce defalarca kez tecrübe edildiği gibi, geniş toplum kesimlerini rahatlatmadan ekonomiyi düzeltme arayışı, beraberinde sadece ekonomik sıkıntıya değil aynı zamanda sosyal problemlere de yol açmaktadır.

Hükümet bu gerçeği görmeli ve buna dair tedbirleri hayata geçirmelidir.

-Acilen emeklilerimizin ücretlerinde düzenleme yapılmalıdır.

-Kamu çalışanlarının zaten yetersiz olan maaşlarının vergi kesintileriyle daha da örselenmemesi için %15’lik vergi dilimine sabitlenmelidir.

-Akaryakıt ve vergilerdeki fahiş artışların enflasyonu daha artıracağı ortadadır. Dolayısıyla enflasyon farkı aylık olarak maaşlara yansıtılmalıdır.

-Seyyanen yapılan artışlar taban maaşa eklenmeli ve böylece emekli aylıklarının da artışı sağlanmalıdır.

-Ek ders ücretleri gibi yan ödemelerdeki zam oranının %17,55’te kalmış olması kabul edilemez. Memurumuz için önemli bir gelir kalemi olan ek ödemelerdeki artış oranları da yükseltilmelidir.

-Hepsinden önemlisi, ekonomik daralmışlığı aşmak için en kolay yol olan sabit ücretlilerin tepesine binmeden önce, her düzeyde kamuda ciddi ve disiplinli bir tasarruf anlayışı hakim kılınmalıdır.”dedi.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 10

Henüz yorum yapılmamış.