reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Emekliye %25 Zam Yetersizdir

17 Temmuz 2023, Pazartesi, 9:18 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
“Memur emeklilerinin maaş artışı %25’te kalırken, ilave ek ödeme adıyla memur maaşlarına yansıtılacak 8 bin 77 TL tutarındaki ödeme de emekliliğe sayılmadı” diyen Genel Başkan Kahveci, “Konfederasyon olarak bu yoldaki girişimlerimizi sonuç alıncaya kadar sürdüreceğiz” dedi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci; “TBMM’de görüşülen torba kanun teklifinin memur ve memur emeklilerinin 2023 yılı ikinci yarıyıl […]

“Memur emeklilerinin maaş artışı %25’te kalırken, ilave ek ödeme adıyla memur maaşlarına yansıtılacak 8 bin 77 TL tutarındaki ödeme de emekliliğe sayılmadı” diyen Genel Başkan Kahveci, “Konfederasyon olarak bu yoldaki girişimlerimizi sonuç alıncaya kadar sürdüreceğiz” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci;

“TBMM’de görüşülen torba kanun teklifinin memur ve memur emeklilerinin 2023 yılı ikinci yarıyıl maaş artışını belirleyen maddeleri Genel Kurul’da kabul edildi.

Bütün girişimlerimize, itiraz, uyarı ve açıklamalarımıza rağmen memur emeklilerinin maaş artışı %25’te kalırken, ilave ek ödeme adıyla memur maaşlarına yansıtılacak 8 bin 77 TL tutarındaki ödeme de emekliliğe sayılmadı.

Resmi enflasyonun %40’lar düzeyinde açıklandığı bu dönemde emekli maaşlarına yapılan %25 artış yetersizdir.  Daha önce de ifade ettiğimiz gibi çalışırken 22 bin TL maaş alacak olan bir memurun maaşı, emekli olduğunda 9 bin 950 TL’ye düşecek. Yani en düşük dereceli memur emekli olduğunda, çalışırken aldığı maaşın yalnızca %45’ini alabilecektir.

Çalışma hayatı ile emeklilik arasındaki makasın bu denli açılmasının adalet ve hakkaniyetle bağdaşır bir yanının olmadığı açıktır.  Kamu çalışanlarımızın bu şartlar altında emekli olduğunda hayat standardını nasıl koruyacağı izaha muhtaçtır.  Bu şartlar altında özellikle memur emeklilerimizin maaşlarının, çalışma hayatıyla ilişkisi bütünüyle kesilmiştir.

Böyle olunca memurlarımız emekli olmak istemeyecek, tüm kamu görevlileri 65 yaşına kadar çalışmayı sürdürecek, emekli olduktan sonra da düşük maaşla yaşam mücadelesi verecektir. Sosyal devlet, vatandaşlarına çalışırken de emekli olduğunda da onurlu bir yaşam sağlamakla mükelleftir. Yıllarca devletimize hizmet etmiş emeklilerin hayat standardını korumak, açlık sınırının üstünde bir maaşla huzur içinde yaşamasını sağlamak, önceliğimiz olmalıdır.

Tekraren ifade ediyoruz ki, ekonomik gelişmeler, vergi artışları ve zorunlu harcama kalemlerine gelen zamlar dikkate alındığında emekli maaşlarına yapılacak %25’lik artışın yeterli olmadığı görülmektedir. Hükümetimiz bu karadan dönmeli, 8 bin 77 TL’lik ilave ek ödemenin taban aylığa yansıtılarak emeklilere de verilmesini sağlamalıdır.

Türkiye Kamu-Sen olarak sayın Cumhurbaşkanımızın çağrımıza kulak vereceğini ve emekli zamlarını bir kere daha değerlendirilerek, emekli maaşlarına ilave ek ödeme tutarının dahil edileceğini ümit ediyoruz. Konfederasyon olarak bu yoldaki girişimlerimizi sonuç alıncaya kadar sürdüreceğiz”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ7 + = 16

Henüz yorum yapılmamış.