reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Evdeki Bulgurdan Olmayalım!

25 Eylül 2023, Pazartesi, 9:47 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Genel Başkanımız Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in kariyer basamaklarına yönelik yaptığı açıklama hakkında değerlendirmelerde bulundu.   Sayın Tekin’in “10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum.” şeklindeki yaklaşımını olumlu bulduklarını ifade eden Genel Başkan, sendikamızın 5 yılını dolduran öğretmenlerimize doğrudan UZMAN, 10 yılını dolduran öğretmenlerin de BAŞÖĞRETMEN ünvanı verilmesi talebini  hatırlattı. Bunun dışında başka formüllerin aranması  özellikle (geçmişte gündeme getirilen) […]

Genel Başkanımız Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in kariyer basamaklarına yönelik yaptığı açıklama hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 

Sayın Tekin’in “10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum.” şeklindeki yaklaşımını olumlu bulduklarını ifade eden Genel Başkan, sendikamızın 5 yılını dolduran öğretmenlerimize doğrudan UZMAN, 10 yılını dolduran öğretmenlerin de BAŞÖĞRETMEN ünvanı verilmesi talebini  hatırlattı.

Bunun dışında başka formüllerin aranması  özellikle (geçmişte gündeme getirilen) “performans değerlendirmesi” gibi subjektif yöntemlerin var olan sıkıntıları daha da artıracağına dikkat çeken Geylan açıklamasında şu satırlara yer verdi:

“Sayın Bakan Yusuf Tekin’in, öğretmenlerimizin bir sınavla kariyerinin belirlenmesinin arazlı bir durum olduğu tespitini kıymetli buluyoruz. Türk Eğitim Sen olarak, yıllardır söylüyoruz: Sınav sadece bilgiyi ölçer. Öğretmenlik, sadece “bilme” değil “öğretme” mesleğidir. Dolayısıyla kariyer belirlenmesinde esas alınması gereken ölçüt deneyim, tecrübe yani hizmet yılı olmalıdır. 5 yılını dolduran öğretmenlerimiz doğrudan UZMAN, 10 yılını dolduran meslektaşlarımız da BAŞÖĞRETMEN olarak değerlendirilmelidir. Bunun dışında başka formüller aramak, hele ki, (geçmişte gündeme getirilen) “performans değerlendirmesi” gibi subjektif yöntemler var olan sıkıntıları daha da artıracaktır.”

YORUM YAZ3 + = 9

Henüz yorum yapılmamış.