reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

FİRDES IŞIK: “TÜM KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM.”

9 Mart 2018, Cuma, 10:52 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık’ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamasıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınların sosyal, siyasal, ekonomik ve mesleki alanlarda göstermiş oldukları gelişmelerin ele alındığı, başarılarının konuşulduğu gün olması gerekirken; ne yazık ki kadınların yıllardır çözülemeyen sorunlarının konuşulduğu gün olmuştur. Kadın ve erkekten oluşan toplumu, sırf […]

Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık’ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamasıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınların sosyal, siyasal, ekonomik ve mesleki alanlarda göstermiş oldukları gelişmelerin ele alındığı, başarılarının konuşulduğu gün olması gerekirken; ne yazık ki kadınların yıllardır çözülemeyen sorunlarının konuşulduğu gün olmuştur.

Kadın ve erkekten oluşan toplumu, sırf cinsiyetinden dolayı ayırıp, birine ayrıcalık tanıyıp, diğerine tanımadığınızda toplum barışı sağlanamaz; hatta o toplum ilerleyemez, gelişemez.

Kadına yönelik şiddetin, tacizin, tecavüzün, istismarın, kadın cinayetlerinin, çocuk yaşta gelinlerin her geçen gün arttığı ve bunları normalleştiren bir zihniyetin fütursuzca konuşabildiği bir dönemde Kadınlar Günü anlamını yitirmektedir.

Kadınlar sosyal hayatta, çalışma hayatında, iş gücü piyasasında hak ettiği yeri almadıkça; kadınların TBMM’de, yerel yönetimlerde, siyasette, sivil toplum örgütlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, üniversitelerde, bürokraside üst düzey karar verici konumlarda bulunma oranları artmadıkça Kadınlar Günü anlamını yitirmektedir.

Çalışan kadınların yarıdan fazlası sosyal güvenceden uzak, kayıt dışı istihdam edilmeye, ucuz iş gücü olarak köle gibi çalıştırılmaya devam edildiği sürece Kadınlar Günü anlamını yitirmektedir.

Aslında kadınların yaşamış olduğu bütün sorunlar kadının sorunu değil, insanlığın sorunudur.

Kadınlar Günü’nün gerçek anlamda kutlanabilmesi için; her yıl hamasi nutuklarla günümüzü kutlayan karar mekanizmalarındakilerin sözlerinin hayatta karşılığını bulmuş olması gerekir.

Bu düşüncelerle başta şehit anneleri, kız kardeşleri ve eşleri olmak üzere bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Saygılarımızla.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + = 5

Henüz yorum yapılmamış.