reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: 2500 YENİ BAKANLIK MÜFETTİŞLİĞİ KADROSU İHDAS EDİLMELİDİR.

2 Ocak 2018, Salı, 5:39 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, maarif müfettişleri ile ilgili açılan davada Danıştay 2. Dairesi’nin yayınlanan kılavuza yönelik yürütmeyi durdurma kararı verdiğini hatırlatarak, bu kararla ilgili esastan görüşmenin devam ettiğini, idarenin 30 gün içinde bir işlem tesis etmesi gerektiğini söyledi. MEB’in birçok ilde soruşturmaları ağırlıklı olarak görevden aldığı maarif müfettişlerini muhakkik tayin […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, maarif müfettişleri ile ilgili açılan davada Danıştay 2. Dairesi’nin yayınlanan kılavuza yönelik yürütmeyi durdurma kararı verdiğini hatırlatarak, bu kararla ilgili esastan görüşmenin devam ettiğini, idarenin 30 gün içinde bir işlem tesis etmesi gerektiğini söyledi.

MEB’in birçok ilde soruşturmaları ağırlıklı olarak görevden aldığı maarif müfettişlerini muhakkik tayin ederek sürdürdüğünü kaydeden Koncuk, soruşturma yetkisine kanunen son verilmiş maarif müfettişlerine, bu kadar yük yüklemenin MEB’in kendi düzenlemesinin ne kadar yanlış olduğunu da gösterdiğini ifade etti.

Genel Başkan Koncuk, “Fiili duruma uygun düzenleme yapmanın ve teftiş sistemindeki aksaklıkları düzeltmenin tek şartı en az 2500 yeni bakanlık müfettişliği kadrosu ihdas edilmesiyle mümkün olacaktır” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Maarif müfettişleri ile ilgili açılan davada, Danıştay 2. Dairesi yayınlanan kılavuza yönelik yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Bu kararla ilgili esastan görüşme devam etmekle birlikte, idarenin 30 gün içinde bir işlem tesis etmesi gerekmektedir.

Daha önce de şube müdürleri ile ilgili benzer bir kararı almıştık, ancak idare bu kararla ilgili hiç bir şey yapmamış, olayı seyretmekle yetinmişlerdi. Aslında MEB’in teftişle ilgili atması gereken en önemli adım, müfettiş kadro sayısını artırmaya çalışmak olmalıdır.

MEB şu an birçok ilde soruşturmaları ağırlıklı olarak, görevden aldığı maarif müfettişlerini muhakkik tayin ederek sürdürmektedir, hatta bu arkadaşlarımıza geçmişte yaptıkları işlerden daha fazla yük yüklenmektedir. Bu nasıl bir anlayıştır, anlamak mümkün değil.

Soruşturma yetkisine kanunen son verilmiş, maarif müfettişlerine, şimdi bu kadar yük yüklemek, esasen MEB’in kendi düzenlemesinin ne kadar yanlış olduğunu da göstermektedir. O halde fiili duruma uygun yeni bir düzenleme yapmak iş ve işlemlerin sağlıklı yürümesi için şarttır.

Fiili duruma uygun düzenleme yapmanın ve teftiş sistemindeki aksaklıkları düzeltmenin tek şartı en az 2500 yeni bakanlık müfettişliği kadrosu ihdas edilmesiyle mümkün olacaktır. MEB bu konuda kör ve sağırı oynamayı bırakmalı, acilen gerekeni yapmalıdır.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ5 + 3 =

Henüz yorum yapılmamış.