reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR KURU BİR SÖZ OLARAK KALMASIN

21 Ağustos 2017, Pazartesi, 8:54 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen’in, haksız yere görevden alınan okul yöneticileri ile ilgili mücadelesi yıllardır her platformda sürmektedir. Yargı kararlarına rağmen görevlerine döndürülmeyen okul yöneticilerinin durumu şu anda eğitimin kanayan bir yarasıdır. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da son olarak, okul müdürü olarak görev yaparken ilgili yönetmelik doğrultusunda yapılan değerlendirmede başarısız sayılarak görev süreleri […]

Türk Eğitim-Sen’in, haksız yere görevden alınan okul yöneticileri ile ilgili mücadelesi yıllardır her platformda sürmektedir. Yargı kararlarına rağmen görevlerine döndürülmeyen okul yöneticilerinin durumu şu anda eğitimin kanayan bir yarasıdır.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da son olarak, okul müdürü olarak görev yaparken ilgili yönetmelik doğrultusunda yapılan değerlendirmede başarısız sayılarak görev süreleri uzatılmayan okul müdürlerinin, bu işleme karşı açtıkları davalarda iptal kararı verilmesine rağmen, idarenin yargı kararlarını uygulamamasını TBMM Dilekçe Komisyonu’na bir dilekçe ile bildirmişti.

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı’ndan sendikamıza cevap geldi. Buna göre; dilekçe hakkında başka bir işlem yapılamayacağı ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan İsmail Koncuk şunları kaydetti: “Yönetici atamada haksızlıkların çözümü için denemediğimiz yol kalmadı. En son TBMM DİLEKÇE KOMİSYONU BAŞKANLIĞI’ndan gelen cevap da aşağıdadır. ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR kuru bir söz olarak kalmasın diyeceğim ama bu söz durumu anlatmak bir yana, hatıralarda kalan, ‘lüks bir söz’ artık.

Sendika olarak bu cevap elbette bizi mutlu etmemiştir. Türkiye’de yargı kararlarının hiçe sayılması, okul yöneticilerini feryatlarının görmezden gelinmesi, ehil, bilgili, tecrübeli kadrolarla okulları yönetmek yerine, yandaşlık anlayışının esas alınmasının, torpilin egemen olmasının, hiçbir objektifliği olmayan mülakat yöntemi ile okullara yönetici ataması yapılmasının kabul görmesi mümkün değildir. Bu; hukuku adeta yerle bir etmek, ayaklar altına almak demektir.

Eğitimin ana problemlerinin çözülmemesi bizi bu konuları her merciye taşımaya zorunlu tutmaktadır. Sendika olarak haksızlıklar ortadan kaldırılana dek mücadelemizi sürdüreceğiz.”

 

TBMM Dilekçe Komisyonunun Cevabi Yazısı İçin Tıklayınız.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 1 =

Henüz yorum yapılmamış.