reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “BARİ KONUŞURKEN BİN DÜŞÜNÜN BİR SÖYLEYİN”

16 Aralık 2017, Cumartesi, 10:58 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, liselere geçişte uygulanacak yeni sistemle ile ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “Hiçbir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek.” açıklamasını, “Yeni sistemde evlatlarımızın yüzde 90’ının kendi muhitinde eğitim almasını sağlayacağız” şeklinde değiştirdiğini söyledi. İki açıklama arasında dağlar kadar fark olduğunu ifade eden Koncuk, “Gerek Sayın Bakan gerekse diğer […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, liselere geçişte uygulanacak yeni sistemle ile ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın “Hiçbir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek.” açıklamasını, “Yeni sistemde evlatlarımızın yüzde 90’ının kendi muhitinde eğitim almasını sağlayacağız” şeklinde değiştirdiğini söyledi. İki açıklama arasında dağlar kadar fark olduğunu ifade eden Koncuk, “Gerek Sayın Bakan gerekse diğer bürokratlara tavsiyem, sormadan, danışmadan iş yapıyorsunuz bari konuşurken bin düşünün bir söyleyin.”dedi.

Ortaokul başarı puanının dikkate alınmayacağının da söylendiğini hatırlatan Koncuk, “Şimdi sıra, yerleştirmenin, orta öğretim başarı puanına göre yapılacağını açıklamaya geldi. Yavaş yavaş öğrenecekler.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şunları kaydetti:

“Sayın İsmet Yılmaz yeni TEOG sistemi ile ilgili ilk açıklamasında, ” Hiç bir öğrenci istemediği okula yerleştirilmeyecek.” demiş, biz de bu açıklamanın doğru olmadığını söylemiştik. Sayın Bakan bu ifadeyi aşağıdaki şekilde değiştirmiştir.

Sayın Bakan şimdi, “Öğrencilerin %90’nına kendi muhitinde eğitim vereceğiz.” demektedir.” Hiç bir öğrenciyi istemediği okula yerleştirmeyeceğiz.” cümlesi ile bu yeni cümle arasında dağlar kadar fark bulunmaktadır.

Ortaokul başarı puanının dikkate alınmayacağı da, söylenmişti. takip ediniz, ortaokul başarı puanı da dikkate alınacaktır, başka yol yoktur, aksi takdirde kimin Anadolu lisesine, kimin mesleki teknik liselere gideceğini tespit etmek imkansızdır.

Gerek Sayın Bakan gerekse diğer bürokratlara tavsiyem, sormadan, danışmadan iş yapıyorsunuz bari konuşurken bin düşünün bir söyleyin. Yoksa birileri hatanızı yüzünüze vurur ve mahcup olursunuz. Emin olun bu ülkede bu işleri sizlerden çok iyi bilen birçok insan var.

Bu arada, Sn Bakana yine de teşekkür ediyorum. Neden mi? En azından uyarılarımızı dikkate alarak, daha doğru bir ifade kullandığı için. İnsanları aldatmamak lazım.Şimdi sıra, yerleştirmenin, orta öğretim başarı puanına göre yapılacağını açıklamaya geldi.Yavaş yavaş öğrenecekler.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + = 6

Henüz yorum yapılmamış.