reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Gnl.Bşk.Başbakan Davutoğlu’nun Toplantısına Katıldı

13 Eylül 2014, Cumartesi, 11:07 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
  İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan ve Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un da katıldığı toplantı sona erdi.   Toplantıda çalışma hayatına yönelik sıkıntılarla ilgili görüşlerini dile getiren Genel Başkan İsmail Koncuk, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun doğru bir kanun olduğunu ancak, uygulamada sorunlar yaşandığını özellikle […]

 

İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan ve Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un da katıldığı toplantı sona erdi.

 

Toplantıda çalışma hayatına yönelik sıkıntılarla ilgili görüşlerini dile getiren Genel Başkan İsmail Koncuk, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun doğru bir kanun olduğunu ancak, uygulamada sorunlar yaşandığını özellikle kanunun uygulamasının memurlar için 2016 yılının Temmuz ayına bırakılmasının büyük bir yanlış olduğunu belirtti. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının maaşlarının kurumları tarafından verilmesinin sakıncalarına da değinen Genel Başkan İsmail Koncuk, bu uzmanlar için bir fon oluşturularak iş yerlerini iş sağlığı ve güvenliği yönünden denetleyecek olan söz konusu uzmanlarla iş verenler arasındaki patron çalışan ilişkisinin kesilmesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

 

Genel Başkan İsmail Koncuk, 4688 sayılı sendikalar kanunun yetersiz bir kanun olduğunu belirterek, bu kanunun tüm yönleriyle hem kamu görevlileri hakem kurulu hem itirazlar ve imza yetkisi noktasında yeniden değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, KPDK kararlarıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in söz vermesine rağmen bir takım saiklerle, muhtemelen Maliye Bakanlığı etkisiyle hayata geçirilemediğini belirterek,

 

4/C’li sözleşmeli personele kadro verilmesi,

 

2005 yılından sonra göreve başlayan personele bir derece verilmesi,

 

Disiplin cezalarının affı ve yeniden düzenlenmesi,

 

Yardımcı hizmetler sınıfına ek gösterge verilmesi,

 

Yıllık izinlerin iş günü esasına göre düzenlenmesi,

 

4046 sayılı Kanuna göre atanan araştırmacıların sorunlarının çözülmesi,

 

KİT’ler ve kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin KİT’lerde 2 sayılı cetvele diğer kamu kurumlarında çalışanların memuriyet kadrolarına geçirilmesi,

 

Emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıllık hizmet süresi sınırının kaldırılması, gibi konuların mutlaka hayata geçirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

 

Genel Başkan İsmail Koncuk, bilhassa Hakim ve Savcılara sicil affı gelirken diğer memurlara sicil affının çıkarılmamasının anlaşılmaz bir durum olduğunu söyledi.

 

Başbakan’la yapılan toplantıda emeklilikte 30 yıl sınırının kaldırılması konusunu da gündeme taşıyan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal’ın “Bu doğru bir taleptir” demesine rağmen, Plan ve Bütçe komisyonuna katılan Maliye Bakanlığı yetkililerinin emeklilikte 30 yıl sınırının kaldırılmasına onay vermediklerini ifade etti. Koncuk, “ 65 yaşına kadar çalışma ile ilgili kanunu Hükümet çıkarmıştır, o halde Hükümetin kamu çalışanlarının tüm çalışma süresini de emekli ikramiyesinde dikkate alması gerekmektedir” dedi.

 

Kamuda çok ciddi bir ayrımcılık olduğunun altını çizen Genel Başkan İsmail Koncuk, kamu çalışanlarının bu durumdan son derece rahatsızlık duyduğunu söyledi. Çalışma barışının bozulmak üzere olduğunu belirten Genel Başkanımız, görevde yükselme konusunda bilhassa Milli Eğitim Bakanlığı’nda yaşanan haksızlıklara yönelik Başbakan’ın dikkatini çekti. Okul müdürü ve yöneticilerini tanımayan, yan yana gelseler ismini söylemeyecek şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürlerinin verdiği uydurma puanlarla sekiz bin okul yöneticisinin haklarının gasp edildiğini belirten Koncuk, bu şekilde devam ederse sayının 73 bine çıkacağını söyleyerek en kısa zamanda bu haksızlığın düzeltilmesini istedi.

 

Genel Başkan İsmail Koncuk, Başbakan Davutoğlu’na, “Öğretmenler neden hak aramak için sokağa çıksın, bunu sizin ve Hükümetinizin görüp değerlendirmesi” gerekir diye sordu. Başbakan Davutoğlu ise, Genel Başkanımızdan bu konuda hazırlanacak bir raporu en kısa sürede kendisine iletmesini istedi.

 

Görevde yükselme konusunda liyakat, kabiliyet ve donanımı öne çıkaran, insanları torpil aramaya yönlendirmeyen bir sistemin mutlaka kurulması gerektiğini ifade eden Koncuk, Başbakan Davutoğlu’na, “ alın teri döken, unvanı hak eden insanların hak gasplarını bu ülkede kim koruyacak?”dedi.

 

Enflasyon farkı konusu da Genel Başkan İsmail Koncuk’un gündeme taşıdığı bir diğer başlıktı Genel Başkan İsmail Koncuk enflasyon fakı meselesinin Hükümetin birinci öncelikli konusu olmasını gerektiğinin altını çizerek, çıkışta da Başbakan’a bu konuyu yeniden hatırlattı. Başbakan Davutoğlu ise, “Bu konuyu yeniden değerlendireceğim” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.