reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: GENÇ İŞSİZLİK İÇİN RADİKAL TEDBİRLER ALINMALIDIR.

17 Temmuz 2017, Pazartesi, 1:36 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 6 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, artan işsizlik rakamlarına dikkat çekti. Bilhassa genç işsizlikle ilgili çok daha ciddi ve radikal tedbirler alınması gerektiğini söyleyen Koncuk, “Geleceğe umutla bakabilmek için genç işsizlik oranını daha makul rakamlara indirmekten başka yol yoktur. Başımızı kuma gömmeyelim” dedi. Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, artan işsizlik rakamlarına dikkat çekti. Bilhassa genç işsizlikle ilgili çok daha ciddi ve radikal tedbirler alınması gerektiğini söyleyen Koncuk, “Geleceğe umutla bakabilmek için genç işsizlik oranını daha makul rakamlara indirmekten başka yol yoktur. Başımızı kuma gömmeyelim” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İşsizlik 2017 yılı Nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 463 bin kişi artarak 3 milyon 287 bin kişi oldu.

15-24 yaş işsizlik oranı 3,8 puanlık artış ile %19,8 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 1,2 puanlık artış ile %10,7 olarak gerçekleşti.

İstihdam 2017 Nisan’da önceki yılın aynı dönemine göre 519 bin kişi artarak 28 milyon 157 bin, istihdam oranı geçen yıla göre aynı %47,2.

Bu rakamlar istihdam konusunda, bilhassa genç işsizlikle ilgili çok daha ciddi ve radikal tedbirler alınması gerektiğini göstermektedir.

Resmi rakamlara göre %19.8 olan genç işsizlik rakamlarının çok daha yüksek olduğu aşikardır. Bunca gencin işsiz olması büyük bir tehlikedir.

Geleceğe umutla bakabilmek için genç işsizlik oranını daha makul rakamlara indirmekten başka yol yoktur. Başımızı kuma gömmeyelim.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ8 + = 9

Henüz yorum yapılmamış.