reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN GEYLAN: `ASIL GÖREVİMİZ ÖĞRETMENLİK.`

9 Ekim 2020, Cuma, 10:20 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 12 Ekim tarihinden itibaren tüm  ilkokul ile 8. ve 12 sınıfların yüz yüze eğitime başlanacak olmasının ardından öğretmenlere ve okul yöneticilerine ilave sorumluluklar yüklenmemesine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Salgının başladığı andan itibaren öğretmenlerin ihtiyaç duyulan her yerde sorumluluk almaktan kaçmadığını belirten Genel Başkan bu dönemde öğretmenlerin devletin vatandaşa uzanan […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 12 Ekim tarihinden itibaren tüm  ilkokul ile 8. ve 12 sınıfların yüz yüze eğitime başlanacak olmasının ardından öğretmenlere ve okul yöneticilerine ilave sorumluluklar yüklenmemesine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Salgının başladığı andan itibaren öğretmenlerin ihtiyaç duyulan her yerde sorumluluk almaktan kaçmadığını belirten Genel Başkan bu dönemde öğretmenlerin devletin vatandaşa uzanan şefkat eli olduğunu kaydetti. Ancak yüz yüze eğitimin başlanmasının ardından eğitim öğretimin sürecinin sıhhatle yürütülmesi anlamında okul yöneticilerine ve öğretmenlere ilave sorumluluk yüklenmemesi gerektiğinin altını çizen Genel Başkan bu hususta MEB’in ve İçişleri Bakanlığı’nın ivedilikle tedbir alması gerektiğini söyledi.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şunlara yer verdi:

“Eğitim çalışanları Mart ayından itibaren salgınla mücadelede etkin rol oynadılar. Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa Destek Gruplarında gönüllü olarak görev alan onbinlerce öğretmenimiz, bu dönemde devletimizin vatandaşa uzanan şefkat eli oldu. Sonraki süreçte de başta filyasyon ekipleri olmak üzere, ihtiyaç duyulan her yerde öğretmenlerimiz sorumluluk almaktan kaçmadılar.

Ancak 12 Ekim itibariyle tüm ilkokullarımız ile 8. ve 12. sınıflarımız yüz yüze eğitime başlıyor. Bunun yanı sıra Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızda da yüz yüze eğitim devam ediyor.

Eğitim öğretimin başlamış olması hem öğretmenlerimiz hem de okul yöneticilerimiz için yoğun bir mesai demektir.

Dolayısıyla artık öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize ilave sorumluluklar yüklenilmemesi eğitim öğretim sürecimizin sıhhatle yürütülmesi anlamında önem arz etmektedir.

Bu hususta başta MEB ve İçişleri Bakanlığı olmak üzere mülki amirlerin gerekli tedbirleri ivedillikle almasını bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + = 13

Henüz yorum yapılmamış.