GENEL BAŞKAN GEYLAN: `HAFTA SONU SINAVLAR YAPILACAK MI?`

2 Aralık 2020, Çarşamba, 11:39 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bakanlar Kurulu’nun  ardından getirilen yasaklamalardan dolayı yapılması planlanan sınavlar hakkında açıklamalarda bulundu. Son haftalarda vaka artışından dolayı sınavların ertelenmesini talaep eden Genel Başkan Geylan, bu konu hakkında MEB ve ÖSYM’de  hızlı şekilde kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması istedi. Genel Başkan Geylan açıklamasında şunları söyledi: “Bu hafta sonu ALES, […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Bakanlar Kurulu’nun  ardından getirilen yasaklamalardan dolayı yapılması planlanan sınavlar hakkında açıklamalarda bulundu. Son haftalarda vaka artışından dolayı sınavların ertelenmesini talaep eden Genel Başkan Geylan, bu konu hakkında MEB ve ÖSYM’de  hızlı şekilde kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması istedi.

Genel Başkan Geylan açıklamasında şunları söyledi:
“Bu hafta sonu ALES, MEB Unvan Değişikliği ve Açık Öğretim Okulu (ortaokul-lise) sınavları yapılacak.
Son haftalarda temaslı ve pozitif öğrenci sayısında artış olduğu da biliniyor.
Nitekim bu akşam Bakanlar Kurulu kararıyla 20 yaş altının toplu taşıma kullanması dahi yasaklanmışken ve örgün eğitimde sınavlar 4 Ocak sonrasına ertelenmişken, açık öğretim okulu sınavlarının da ertelenmesi makul olandır.
MEB ve ÖSYM’nin hızlı şekilde kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapması gerekmektedir.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + = 11

Henüz yorum yapılmamış.