reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN GEYLAN: “ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI UNUTULMASIN”

19 Kasım 2020, Perşembe, 10:04 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, salgın süreci kapsamında yaşanan üniversite çalışanlarının sorunları ve çözüm öneriler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Salgın nedeniyle 16 Mart tarihinden bu tarafa üniversitelerin kapalı olduğunu ancak bu süreçte gerek akademisyenlerin gerekse idari personelin görevinin başında olduğuna dikkat çeken Geylan, “YÖK ve üniversite yönetimlerinin, bu dönemi, üniversite çalışanlarının sorunlarının çözümü ve […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, salgın süreci kapsamında yaşanan üniversite çalışanlarının sorunları ve çözüm öneriler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Salgın nedeniyle 16 Mart tarihinden bu tarafa üniversitelerin kapalı olduğunu ancak bu süreçte gerek akademisyenlerin gerekse idari personelin görevinin başında olduğuna dikkat çeken Geylan, “YÖK ve üniversite yönetimlerinin, bu dönemi, üniversite çalışanlarının sorunlarının çözümü ve taleplerinin karşılanması için değerlendirmesi çok mu zordu?” diye sordu. Üniversite çalışanlarının sorunlarının çözüm önerilerini tek tek sıralayan Geylan açıklamasında şunları söyledi:

“Salgın nedeniyle 16 Mart’tan beridir üniversitelerimiz kapalı.

Ancak bu süreçte gerek akademisyenlerimiz ve gerekse idari personelimiz görevinin başındaydı.

YÖK ve üniversite yönetimlerinin, bu dönemi, üniversite çalışanlarının sorunlarının çözümü ve taleplerinin karşılanması için değerlendirmesi çok mu zordu?

Mesela;

-İdari personelin nakilleri önündeki engellerin kaldırılması, yer değiştirme yönetmeliği çıkarılması

-Ek ödemelerden idari personelin de yararlandırılması

-Pandemi döneminde akademisyenlerimizin yaşadığı ek ders ücreti problemlerinin çözülmesi,

-Tüm üniversitelerde görevde yükselme sınavlarının objektif ve düzenli şekilde yapılması

-Üniversite yönetimlerinde keyfiliğin sonlandırılması, liyakat ve ehliyeti esas alan mevzuat düzenlemelerinin yapılması

gibi temel problemlerin çözümü çok da zor hususlar değildir.

Yeter ki, niyet edilsin.

Yeter ki, gayret ortaya konulsun.

Üniversite çalışanları bunu hak ediyor.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ5 + 3 =

Henüz yorum yapılmamış.