reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “HEM ADAM GİBİ SENDİKACILIK YAPMAYA HEM DE MİLLETİMİZİN HİSLERİNE TERCÜMAN OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”

28 Mayıs 2018, Pazartesi, 10:47 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Kocakaplan ve Fuat Yiğit ile birlikte İstanbul 9 No’lu Şube’nin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Törende İstanbul 9 No’lu Şube Başkanı İbrahim Ender Aktan ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Remzi Özmen ile üyelerimiz de hazır bulundu. […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Kocakaplan ve Fuat Yiğit ile birlikte İstanbul 9 No’lu Şube’nin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Törende İstanbul 9 No’lu Şube Başkanı İbrahim Ender Aktan ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Remzi Özmen ile üyelerimiz de hazır bulundu.
Kimseye makam, mevki dağıtmadık, ‘Seni müdür, müdür yardımcısı yapalım’ demedik, tayin vaadinde bulunmadık. Sadece işimizi adam gibi yaptık ve eğitim çalışanlarının teveccühünü aldık.
Törende bir konuşma yapan Genel Başkan Talip Geylan, “İstanbul 9 No’lu Şubemizin yeni hizmet binasının daha başarılı çalışmalara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
15 Mayıs yetki sürecinin tamamlandığını söyleyerek, “Teşkilatlarımız ciddi bir başarıya imza attı. İçinde bulunduğumuz koşullarda mevcudu korumak dahi büyük bir başarıdır. Türk Eğitim Sen teşkilatının her bir ferdi ile gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıl üye sayımızı daha da katlayarak, eğitim hizmet kolunda yetkiyi alarak, birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. 15 Temmuz felaketinin akabinde artık Türkiye yeni bir döneme başladı. Hala ötekileştirmenin ve ayrıştırmanın peşinde olan kim var ise, milletimizin birlik ve beraberlik ruhunu sabote ediyor demektir. Biz inanıyoruz ki; 25 Haziran sabahı, 15 yıldır sendika görünümü altında kamuda terör estiren yapının sonbaharı olacaktır. Bu anlamda bizler de üzerimize düşen görevi yapacağız. Bu ülke ve kamu çalışanları sahipsiz değildir.” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının göreve geldiği 2002 yılında Türk Eğitim-Sen’in üye sayısının 125 bin 863 olduğunu, bugün ise üye sayısının 200 binleri aştığını bildiren Geylan, “İçinde bulunduğumuz konjonktürde bu büyük bir başarıdır. Kimseye makam, mevki dağıtmadık, ‘Seni müdür, müdür yardımcısı yapalım’ demedik, tayin vaadinde bulunmadık. Sadece işimizi adam gibi yaptık ve eğitim çalışanlarının teveccühünü kazandık. Böylesi koşullarda bu büyüme oranını yakalamak her babayiğidin harcı değildir. Bunu ancak Türk Eğitim Sen’liler başarabilirdi” dedi.
Milletimizin hislerine tercüman olduk. Bundan sonra da hem adam gibi sendikacılık yapmaya hem de milletimizin hislerine tercüman olmaya devam edeceğiz.
Geylan, Türk Eğitim-Sen’in sadece bir sendika olmadığını, aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu olduğunu da kaydederek, “Ülkemizde yüzlerce sivil toplum kuruluşu var ama bizi diğerlerinden ayıran vasfımız adımızın önündeki milli sıfatıdır” dedi. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in, memleketin derdi ile dertlenen, sevinçlerine ortak olan milli bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Geylan, “Bu açıdan da Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen tarihi bir misyon ifade ediyor” dedi. Geylan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakınız birkaç yıl öncesinde sözde çözüm süreci yaşanıyordu. Çok şükür ki o yanlıştan dönüldü. Çözüm sürecine hayır diyen tek sendika Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen idi. Milletimizin hislerine tercüman olduk. Bundan sonra da hem adam gibi sendikacılık yapmaya hem de milletimizin hislerine tercüman olmaya devam edeceğiz.”
Sipariş ile iş başına getirilen okul müdürlerinin öğretmenlerimizin performansını objektif bir şekilde değerlendirebileceğini kim söyleyebilir?
Öğretmenlere getirilmek istenen performans değerlendirme sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Genel Başkan Talip Geylan, öğretmenlerimizin itibarını rencide edecek performans uygulamasına karşı olduklarını bildirdi. “Performans sisteminin hem fiilen uygulanabilir olduğunu düşünmüyoruz hem de öğretmenlerimizin itibarını zedeleyeceğine inanıyoruz” diyen Geylan, bu uygulamanın hayata geçmesi durumunda yargıya başvuracaklarını ve her türlü demokratik haklarını kullanacaklarını ifade etti.
Performans sistemini değerlendiriciler yönüyle ele alan Geylan, şunları kaydetti: “Okul yöneticilerinin öğretmenlere not vermesi kabul edilemezdir. Şu anda okullarımızın yüzde 90’a yakını belli bir sendikanın temsilcisidir. Bu insanlar ehliyet ve liyakat esasına dayalı olarak değil, bir takım siyasal, sendikal saikler ile iş başına getirilmişlerdir. Dolayısıyla sipariş ile iş başına getirilen okul müdürlerinin öğretmenlerimizin performansını objektif bir şekilde değerlendirebileceğini kim söyleyebilir? Bu mümkün değildir.
Öte yandan öğretmenleri zümre öğretmenleri ve diğer öğretmenler de değerlendirecektir. Bu durumun çalışma ortamındaki huzuru bozacağına inanıyoruz. Öğretmenlerimizin arasında ilişki sevgi ve saygıya dayalıdır. Başka saiklerin öğretmenler odasına girmesi, öğretmenler arasındaki ilişkiyi olumsuz yönde etkiler.
Öğrenci, öğretmenini seviyorsa, öğrencinin nazarında o öğretmenin performansı 100 puandır. Şayet öğrencinin öğretmeniyle arası bozuk ise, o öğretmenin performansı en kâmil öğretmen bile olsa, öğrencinin nazarında sıfır puandır.
Velilerin öğretmenleri değerlendirmesi de başlı başına ucube bir uygulamadır. Sınıf içerisinde öğretmeni gözlemleme imkânı olmayan bir velinin öğretmeninin performansını değerlendirmesi doğru değildir.
Öğrencilerin öğretmenlerin performansını değerlendirmesine gelirsek; Türk Eğitim-Sen olarak buna da şiddetle karşıyız. Her platformda söylüyoruz; öğretmen not verilen değil, not verendir. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz Ekim ayında bir pilot uygulama yapıldı. Bu uygulama sırasında öğrencilerin öğretmenlerine hakaret, şantaj içeren paylaşımları sosyal medyaya yansıdı. Öğrenciler, ‘Bana sözlüde 50 puan veren hocaya, 30’dan fazla puan vermem’, ‘Yüz ver, yüz vereyim’, ‘Yıl intikam yılı’ şeklinde nahoş mesajlar atmıştı. Bunun üzerine MEB sistemi apar topar iki gün içinde kapattı.
Dolayısıyla bu sistem hayata geçerse psikolojik şiddetin aracı haline gelecektir, öğretmenlerin öğrenciler nezdindeki saygınlığı azalacak, itibarları sarsılacaktır. Üstelik öğretmenler öğrenciler için rol modeldir. Öğrenci, öğretmenini seviyorsa, öğrencinin nazarında o öğretmenin performansı 100 puandır. Şayet öğrencinin öğretmeniyle arası iyi değilse ya da dersten düşük puan almışsa, en kâmil öğretmen bile olsa, o öğretmenin performansı öğrencinin nazarında sıfır puandır.”
Sadece yazılı bir sınav ile öğretmenin mesleki yeterliliği ölçülebilir mi? Bunun yanında tecrübeyi nereye koyacağız?
Mesleki yeterlilik sınavına karşı çıkan Genel Başkan Geylan, “Öğretmenleri sadece bilgisiyle değerlendiremezsiniz. Öğretmenler aynı zamanda bildiğini aktaran ve öğrencisinde olumlu yönde davranış değişikliği oluşturan kişidir. Sadece yazılı bir sınav ile öğretmenin mesleki yeterliliği ölçülebilir mi? Bunun yanında tecrübeyi nereye koyacağız?
Her zaman şu örneği veriyorum: Tıp fakültesinde okuyan bir öğrenci 6 yıl sonra TUS’a girer, bir alanda uzmanlaşır, yıllar içerisinde kendisini geliştirir, dünya çapında bir doktor olur. Dünya çapında uzmanlaşmış bir doktor 20 yıl sonra yeniden TUS’a girerse, aynı puanı alabilir mi? Dolayısıyla öğretmenlerimizin mesleki yeterliliğini 4 yılda bir yapılacak yazılı sınav ile ölçmemiz mümkün değildir.”
Türk Eğitim-Sen öğretmenlere yönelik şiddet olayları için bir meclis önergesi hazırladı.
Bu sistemin öğretmenlere yönelik şiddet olaylarını artıracağını söyleyen Geylan, “Hemen her gün öğretmenlerimize yönelik şiddet haberlerine rastlıyoruz. Öğretmenlerimiz adeta öğrenciler ve öğrenci yakınları tarafından şamar oğlanına dönmüştür. Mevzuatın yetersiz olması öğretmeni korumamızın önüne geçmektedir” dedi.
Türk Eğitim-Sen’in öğretmenlere yönelik şiddet olayları için bir meclis önergesi hazırladığını söyleyen Geylan, “MHP Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman’a bu önergemizi takdim ettik. Meclis açıldığında gündeme getirecekler. Sendika olarak, öğretmenlere yönelik şiddet olaylarında bir şikâyete bağlı kalmaksızın ya da öğretmenler baskı nedeniyle dava açmaktan vazgeçtiğinde dahi kamu davası açılmasını talep ettik.
Öğretmenlerimiz toplumu geleceği için çok önemlidir. Ama öğretmenlerin itibarını rencide eder isek, bu durum motivasyonlarını bozar. Öğretmenlerin itibarına sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.

7079

7065

7066

7067

7068

7069

7070

7071

7072

7073

7074

7075

7076

7077

7078


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 15

Henüz yorum yapılmamış.