reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN, “LİSE GEÇİŞ SİSTEMİNDE HAYAL ALEMİNDEN ÇIKILMALIDIR.”

23 Kasım 2017, Perşembe, 3:33 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin’in, “Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız.” açıklamasını değerlendirdi. Genel Başkan, her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiasının hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamayacağına vurgu yaparak, “Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin’in, “Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız.” açıklamasını değerlendirdi.

Genel Başkan, her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiasının hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamayacağına vurgu yaparak, “Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk.” dedi.

Genel Başkan değerlendirmesinde şunları kaydetti:

“Sayın İsmet Yılmaz’dan, sonra Sayın Yusuf Tekin de “Hiçbir öğrenci istemediği liseye yerleştirilmeyecek, bu yerleştirmede başarı puanına bakmayacağız.” diye açıklama yaptı. Emin olun eleştirmek için sormayacağım ama birileri çıksın bize izah etsin. Neyi mi?

Şunları izah etsinler. Bu ülkede bu yıl 1 milyon 300 bin 8. sınıf öğrencisi önümüzdeki yıl liseye kaydolacak.

1-Sizce bunlardan kaçı Anadolu lisesini tercih edecektir?

2-Anadolu lisesine olan tüm talebi karşılayacak kapasitemiz var mı?

3-Tüm talebi karşıladığımızı düşünelim, imam hatipler ile, diğer mesleki teknik okullarını kaç kişi tercih edecektir? Bu okullara yeterli tercih olmayacağı açık değil midir? Bu sorulara bakanlık yetkililerinin cevap vermesini istiyoruz.

Aslında eğitim öğretimde asıl olan her öğrenciyi istediği en yakın okula kaydetmek değil, öğrencilerimizi kabiliyetleri doğrultusunda okullara yönlendirmektir. Bunu başaran sistem iyi eğitim sistemidir.

Her öğrenciyi istediği okula yerleştireceğiz iddiası hayal dahi edilemeyeceği gibi, doğru bir eğitim modeli de olamaz. Akademik lise eğitimi ile mesleki teknik eğitim oranının ne olması gerektiğini ne çabuk unuttuk. Yol yakınken bunlar iyi düşünülmelidir.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + = 4

Henüz yorum yapılmamış.