reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “MEB MÜLAKATTAN VAZGEÇMİYOR!”

25 Haziran 2018, Pazartesi, 11:01 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yeni yayınlanan Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili açıklamalar yaptı. Yönetmelikte yine mülakata yer verilmesini eleştiren Geylan, “Yönetmelik konusunda teşkilatlarımız ve üyelerimizle yapacağımız istişareler doğrultusunda her türlü demokratik ve hukuki girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi. Geylan şunları söyledi: “Kaçıncı defa olduğunu artık sayamadığımız Yönetici Atama Yönetmeliği bir kez daha yayınlandı. […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan yeni yayınlanan Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili açıklamalar yaptı. Yönetmelikte yine mülakata yer verilmesini eleştiren Geylan, “Yönetmelik konusunda teşkilatlarımız ve üyelerimizle yapacağımız istişareler doğrultusunda her türlü demokratik ve hukuki girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.
Geylan şunları söyledi: “Kaçıncı defa olduğunu artık sayamadığımız Yönetici Atama Yönetmeliği bir kez daha yayınlandı. Görüyoruz ki, adaletin katili mülakat yine sahnede. MEB, mülakat ısrarından vazgeçmiyor.
Mülakatı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. ‘Bu mülakat inadından vazgeçin, ah alıyorsunuz, kul hakkı yiyorsunuz’ diye söylemekten dilimizde tüy bitti. Hangi akla hizmet ediyorsunuz, neye güveniyorsunuz anlayamıyoruz‪!
Bugüne kadar yaptığınız uygulamalarda defalarca çağrıda bulunduk: ‘Madem yaptığınız mülakata güveniyorsunuz, komisyonlara sendikalardan gözlemci koyun’ dedik, ama karşılık vermediniz! Demek ki, gizledikleriniz varmış!
Yaşadıklarımızı unutmadık. Bir de mülakata 60 başarı puanı getirmişsiniz. Yani yazılı sınavdan 100 bile alsanız ehemmiyeti yok, mülakatta 59 aldığınızda bay bay! Öyle mi? Yazıktır! Günahtır!
Yıllardır MEB’de adil bir yönetici atama sistemini ihdas edemeyen iradenin şunu bilmesi lazımdır: Türk Eğitim-Sen bundan sonra da eğitim çalışanlarının huzuruna kastedecek ve çalışanlar arasında imtiyazlı seçilmişler tasnif edecek sisteme karşı sağlam duracaktır.
MEB şunu görmelidir: 15 yılda eğitim çalışanlarında çok kötü anılar bıraktınız. Yeter artık, eğitim çalışanları da huzuru hak ediyor. Yönetmelik konusunda teşkilatlarımız ve üyelerimizle yapacağımız istişareler doğrultusunda her türlü demokratik ve hukuki girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz.”
Resimler
Yorumlar

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.