reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “MEB’İN MÜLAKATLA İMTİHANI”

19 Nisan 2018, Perşembe, 3:11 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmen istihdamının sözleşmeli ve mülakatla yapılmasına kati olarak karşı olduklarını bir kez daha yineleyerek, “İnşallah yargı talebimiz doğrultusunda karar verir ve kökten bu sorunu çözer” dedi. 14 Nisan tarihinde başlayan mülakat sürecine değinen Geylan, şu ana kadar yansıyan bilgilere göre güvenlik soruşturması temiz öğretmen adaylarına KPSS puanları ölçüsünde mülakat […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmen istihdamının sözleşmeli ve mülakatla yapılmasına kati olarak karşı olduklarını bir kez daha yineleyerek, “İnşallah yargı talebimiz doğrultusunda karar verir ve kökten bu sorunu çözer” dedi.
14 Nisan tarihinde başlayan mülakat sürecine değinen Geylan, şu ana kadar yansıyan bilgilere göre güvenlik soruşturması temiz öğretmen adaylarına KPSS puanları ölçüsünde mülakat puanı verildiğini söyleyerek, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a teşekkür etti.
Yönetici atama mülakatları ile ilgili uyarılarda da bulunan Geylan, “Bakalım bu kez, taşra teşkilatında çöreklenmiş çetevari yapılara engel olunabilecek mi? Yoksa yine aynı tas aynı hamam teranesiyle mi muhatap olacağız?” dedi.
Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk Eğitim-Sen olarak öğretmen istihdamının sözleşmeli ve mülakatla yapılmasına kati olarak karşıyız ki, nitekim bununla ilgili yargı sürecini de KHK’nın yayınlandığı ilk andan itibaren başlatmış bulunuyoruz. İnşallah yargı talebimiz doğrultusunda karar verir ve kökten bu sorunu çözer.
14 Nisan’da başlayan öğretmen mülakatları devam ediyor. Şu ana kadar yansıyan bilgilere göre, güvenlik soruşturması temiz öğretmen adaylarına KPSS puanları ölçüsünde mülakat puanı veriliyor.
Mülakat öncesinde komisyonlara verdiği talimatla bu durumu sağlayan sayın Bakana teşekkür ediyoruz. Mülakat komisyonlarındaki muhtemel adaletsizliklerle genç meslektaşlarımızın hayallerinin çalınmasına engel olundu.
Diğer yandan, MEB’de yönetici atamaları için de mülakat süreci devam ediyor. Geçen yıllarda yönetici mülakat komisyonlarında yaşanan skandallar ve rezaletler hala hafızalarımızda canlılığını koruyor. Çekirdek çitler gibi kul hakkı yendiğini, gayri meşru yandaş ilişkilerle sürecin yürütüldüğünü unutmadık!
Sayın Bakan başta olmak üzere MEB bürokrasisinin bu sefer nasıl bir tutumla yönetici mülakat sürecini yönettiklerini yakinen izliyoruz. Bakalım bu kez, taşra teşkilatında çöreklenmiş çetevari yapılara engel olunabilecek mi? Yoksa yine aynı tas aynı hamam teranesiyle mi muhatap olacağız? Takip ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + = 11

Henüz yorum yapılmamış.