reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ZOR İŞ!

22 Eylül 2017, Cuma, 10:59 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptıklarıyla unutulmaz bakanlar listesine girdiğini söyledi. Genel Başkan Koncuk, bu dönemde öğretmenliğin mülakatlı hale getirildiğini, “ya işinizi ya eşinizi” denilerek sözleşmeli öğretmenlerin tercihte bulunmalarının istendiğini, yargı kararlarının uygulanmadığını, torpilli yönetici mülakatlarına seyirci kalındığını, müfettişlik sisteminin kaldırıldığını, 10 bin atama sözünün yerine […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yaptıklarıyla unutulmaz bakanlar listesine girdiğini söyledi.

Genel Başkan Koncuk, bu dönemde öğretmenliğin mülakatlı hale getirildiğini, “ya işinizi ya eşinizi” denilerek sözleşmeli öğretmenlerin tercihte bulunmalarının istendiğini, yargı kararlarının uygulanmadığını, torpilli yönetici mülakatlarına seyirci kalındığını, müfettişlik sisteminin kaldırıldığını, 10 bin atama sözünün yerine getirilmediğini kaydetti.

Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın İsmet Yılmaz yaptıklarıyla unutulmaz bakanlar listesine girdi. Neler yapmadı ki?

1-Öğretmenlik ilk defa mülakatlı bir meslek haline geldi.

2-Müfettişlik sistemi kaldırıldı, binlerce maarif müfettişi boş oturan insanlar haline getirildi. Sadece 500 kişi ile işler yürütülecekmiş.

3-İlk defa bir Bakan, “Ya işinizi ya da eşinizi bırakın.” diyerek, Anayasanın 41. Maddesini uygulamanın devletin görevi olduğunu unuttu.

4- Öğretmen mülakatında -+5 puan uygulanacak talimatı uygulanmadı, nasıl uygulamazsınız, “Talimatımı uygulamamak kimin haddinedir?” demedi.

5-Hukukçu bir bakanın döneminde de, okul yöneticilerinin, şube müdürlerinin aldığı yargı kararları uygulanmadı. Uygulananlar ise göstermelik.

6-Kadrolu il içi mağdurlarının, sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlüğünü sağlamak adına bir yol bulunamadı. Seyretmekten başka bir şey yok.

7-Torpilli yönetici mülakatlarına seyirci kalındı. Bir sözde sendikanın yerel çetelerine, paralel yetki kullanımına göz yumuldu.

8-Sayın Cumhurbaşkanın “Ağustos 2017’de 10 bin öğretmen atayacağız.” sözü havada bırakıldı. Sayın Bakan sözün tutulması için bir gayret sarf etmedi.

9-Şimdi alan değişikliği sözünün nasıl tutulacağını ya da bir aldatmaca olup olmadığını merakla bekliyoruz. Umudum çok değil.

10-Bunlar benim aklıma gelenler, gelmeyenleri de siz hatırlatın ki, Sayın Bakanın tarihi başarıları eksik kalmasın. BAKANLIK ZOR İŞ GERÇEKTEN!

11-Hakkını verelim ki, evlere şenlik bir Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımız oldu. Ders kitaplarımızın her gün bir başka güzelliği çıkıyor!

12-Rehber öğretmenlerin asıl işinin ne kadar önemsiz olduğu, nöbet tutmalarının çok daha önemli olduğu anlaşılarak rehberlikte çığır açılacak!”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + 9 =

Henüz yorum yapılmamış.