reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNDEKİ EN BÜYÜK PROBLEM İTİBAR KAYBIDIR.

23 Kasım 2017, Perşembe, 10:19 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yaklaştığını hatırlatarak, şu an öğretmenlerin en büyük probleminin itibar kaybı olduğunu söyledi. Öğretmenlerin birçok probleminin itibar kaybına bağlı olarak yaşandığına dikkat çeken Koncuk, “Gerek MEB gerekse tüm kurumlar bu milli problem konusunda ortak davranmalıdır” dedi. Genel Başkan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün mübarek […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yaklaştığını hatırlatarak, şu an öğretmenlerin en büyük probleminin itibar kaybı olduğunu söyledi. Öğretmenlerin birçok probleminin itibar kaybına bağlı olarak yaşandığına dikkat çeken Koncuk, “Gerek MEB gerekse tüm kurumlar bu milli problem konusunda ortak davranmalıdır” dedi.

Genel Başkan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün mübarek Cuma gününe denk geldiğini de söyleyerek, “Mesela Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 24 Kasım’da Yüce Dinimizde, milli kültürümüzde öğretmenlik mesleği konusunu işlemesi, itibar kaybının ülke geleceğiyle ilgili olduğunu vurgulaması yakışan bir tavır olacaktır” diye konuştu.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşmaktadır. Öğretmenlerin onlarca problemi olduğu hepimizin malumudur ancak şu an en büyük problem mesleğin itibar kaybına uğratılmış olduğudur. Birçok problem söz konusu itibar kaybına bağlı olarak yaşanmaktadır.

Gerek MEB gerekse tüm kurumlar bu milli problem konusunda ortak davranmalıdır. Çünkü eğitim öğretimin en önemli enstrümanı olan öğretmenin eski itibarlı günlerine ulaşması, bir memleket meselesi olarak görülmelidir. Bu çözülmeden hiç bir eğitim sistemi bir anlam ifade etmeyecektir.

Bu öğretmenler günü bir tevafuk olarak Cuma günü kutlanacaktır. Mesela Diyanet İşleri Başkanlığının 24 Kasım’da Yüce Dinimizde, milli kültürümüzde öğretmenlik mesleği konusunu işlemesi, itibar kaybının ülke geleceğiyle ilgili olduğunu vurgulaması yakışan bir tavır olacaktır.

Öğretmenin itibar kaybının yanı sıra, sözleşmeli ve mülakatlı sistem, öğretmenin eğitim sisteminde kararlarda etkisi, liyakat ve kabiliyete bağlı, sağlam bir yönetici atama sistemi, aile birliği gibi problemler ile tüm ekonomik sosyal sıkıntılar bu 24 Kasım’da tartışılabilmelidir.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + = 6

Henüz yorum yapılmamış.