reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “ÖNCELİĞİMİZ PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ Mİ YOKSA PERFORMANSI ARTIRACAK TEDBİRLERİ ALMAK MIDIR?”

1 Mart 2018, Perşembe, 10:15 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlere performans değerlendirmesi sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yöneticilere yönelik güven eksikliği olduğunu kaydeden Geylan, ehil olmayan insanların tarafgir olacakları endişesinin yaşandığını belirtti. MEB’in performans konusunu tartışmadan önce MEB’de yaşanan güven problemini ortadan kaldırması gerektiğini bildiren Geylan, bu sorunu çözmenin tek yolunun liyakat ve kabiliyete dayalı objektif bir […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlere performans değerlendirmesi sistemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Yöneticilere yönelik güven eksikliği olduğunu kaydeden Geylan, ehil olmayan insanların tarafgir olacakları endişesinin yaşandığını belirtti.

MEB’in performans konusunu tartışmadan önce MEB’de yaşanan güven problemini ortadan kaldırması gerektiğini bildiren Geylan, bu sorunu çözmenin tek yolunun liyakat ve kabiliyete dayalı objektif bir yönetici atama sisteminin ihdas edilmesi olduğunu söyledi.

Genel Başkan Geylan ayrıca, veli ve öğrenci değerlendirmeleri ile 4 yılda bir sınav yapılmasına da tepki gösterdi.

Geylan açıklamasında şunları ifade etti: “MEB performans değerlendirme konusunda ısrarcı gibi görünüyor. Aslında negatif yönü olmayan pozitif performans tartışılabilir; ancak MEB’in anlamamakta ısrar ettiği bir sıkıntı var, o da yöneticilere yönelik GÜVEN EKSİKLİĞİDİR. Ehil olmayan insanların tarafgir olacakları endişesidir.

Şunu demek istiyoruz; performans konusunu tartışmadan önce MEB’de yaşanan ve öğretmenlerin nerdeyse tamamının yaşadığı bu güven problemi halledilmelidir.

Güven problemini halletmenin tek yolu, liyakat ve kabiliyete dayalı objektif bir yönetici atama sistemi ihdas edilmesidir. Gelin bu güvensizlik ortamını hep birlikte aşalım. Herkesi kucaklayacak, korkuları yok edecek sağlam bir sistemi hayata geçirelim.

MEB’in bir İHTİYAÇLAR HİYERARŞİSİ oluşturması gerekiyor sanırım! Belki de şuna karar vermemiz gerekiyor; önceliğimiz performans değerlendirmesi mi, yoksa öğretmenimizin performansını artıracak tedbirleri almak mıdır?

Öğretmen açığı, sözleşmeli/mülakatlı atama, eş durumu mağduriyetleri, alan değişikliği, mobbing, yandaş yönetici atamaları, hizmet içi eğitim yetersizliği vb. sorunlarına el atmadan hangi yüzle öğretmenin performansını değerlendireceğiz?

Tüm bu tedbirler alınmadan yapılacak bir performans sistemi, emin olun, MOTİVASYONU TAMAMEN YOK ETME SİSTEMİ OLACAKTIR. Türk Eğitim Sen, her daim eğitim çalışanlarının yanında olacaktır.

Performans pilot uygulamasında öğrenci değerlendirmesi diye yaşadığımız skandalları ne çabuk unuttuk. MEB yaşanan bu tecrübelerden hareketle veli, öğrenci vb. değerlendiricileri ve tabii ki ayrıca öğretmene 4 yılda bir yeterlilik sınavını da dayatmamalıdır.

Önce ortak akılla tartışalım, mutabakat oluşturalım. Eğitim hayatımız ve eğitim çalışanları için bir şeyi de hep birlikte yapabilmenin mutluluğunu yaşayalım. Dinle, tartış, mutabık kal ve uygula. Bunun dışındaki istikametler çıkmaz yoldur.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.