reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “ÖYP’LİLER 33’a KADROSUNA ALINMALIDIR.”

25 Aralık 2017, Pazartesi, 2:02 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ÖYP’li akademisyen kadroları ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Koncuk, “ÖYP’li akademisyenlerin kadroları bir KHK ile iptal edilmiş, 33 a’dan 50 d’ye geçirilmişlerdi. Gerekçenin bu akademisyenlerin FETÖ’cü olma ihtimali olduğunu tüm akademik çevreler bilmektedir. İlk adım yanlıştı, şimdi atılan adım da yanlıştır ve keyfiliği beraberinde getirmiştir.” dedi. […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, ÖYP’li akademisyen kadroları ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Koncuk, “ÖYP’li akademisyenlerin kadroları bir KHK ile iptal edilmiş, 33 a’dan 50 d’ye geçirilmişlerdi. Gerekçenin bu akademisyenlerin FETÖ’cü olma ihtimali olduğunu tüm akademik çevreler bilmektedir. İlk adım yanlıştı, şimdi atılan adım da yanlıştır ve keyfiliği beraberinde getirmiştir.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ÖYP’li akademisyenlerin kadroları bir KHK ile iptal edilmiş, 33 a’dan 50 d’ye geçirilmişlerdi. Gerekçenin bu akademisyenlerin FETÖ’cü olma ihtimali olduğunu tüm akademik çevreler bilmektedir. İlk adım yanlıştı, şimdi atılan adım da yanlıştır ve keyfiliği beraberinde getirmiştir.

İlk adım yanlıştı, çünkü devlet zan ile hareket edemez, objektif kriterlerle çalışır. FETÖ’cü olma ihtimali varsa, devletin istihbarat kurumları gereken çalışmayı yapar ve somut delillere ulaşılır ve hak etmeden bu kadroya atanmış olanlar varsa kadroları 50 d yapılmaz iptal edilir.

Şimdi YÖK, KHK İLE 50 d’li yapılan ÖYP’lileri tekrar 33 a kadrosuna almak için yetkiyi üniversitelere verdi. Burada amaç iyi olabilir ancak üniversiteler bu yetkiyi keyfi olarak kullanmaktadır.Bazıları ÖYP’lileri 33a’ya atarken, bazıları aman ne olur ne olmaz mantığındadır.

Bu konuda YÖK’ün ve Sayın Yekta Saraç’ın bu keyfiliği görerek tedbir alması ve hakkında objektif deliller olmayan ÖYP’lilerin 33 a’ya atanması talimatı vermesini bekliyorum. Sayın Başkan’ın bu keyfiliğe izin vermeyeceğini düşünüyorum. YÖK’e yakışan tavrı bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ7 + 3 =

Henüz yorum yapılmamış.