reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “SAYIN BAKAN ADİL BİR MÜLAKAT ASLA OLAMAZ”

29 Haziran 2017, Perşembe, 2:42 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sözleşmeli öğretmen alımının devam edeceğine ve mülakatın daha objektif kriterler içerisinde yapılacağına ilişkin açıklamalarını eleştirdi. Koncuk, “Bu açıklamayı, ‘mülakat kalkmayacak’ olarak almıyorum. Sayın Bakan bu açıklaması ile şuana kadar “Mülakatın objektif olmadığını” kabul etmiştir.” Genel Başkan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sözleşmeli öğretmen alımının devam edeceğine ve mülakatın daha objektif kriterler içerisinde yapılacağına ilişkin açıklamalarını eleştirdi. Koncuk, “Bu açıklamayı, ‘mülakat kalkmayacak’ olarak almıyorum. Sayın Bakan bu açıklaması ile şuana kadar “Mülakatın objektif olmadığını” kabul etmiştir.” Genel Başkan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın İsmet Yılmaz “Sözleşmeli öğretmenlik devam edecektir. Üzerinde durduğumuz konu, daha objektif kriterler içerisinde mülakat yapılması” demiş.

Son günlerde mülakat konusundaki tartışmalara böyle cevap vermiş Sayın Bakan “daha objektif kriterler içerisinde mülakat yapılması.”

Bu açıklamayı, “mülakat kalkmayacak” olarak almıyorum. Sayın Bakan bu açıklaması ile şuana kadar “Mülakatın objektif olmadığını” kabul etmiştir.

Gelelim, daha objektif mülakat yapılması konusuna. Şunu Sayın Bakan dahil herkes bilmelidir ki, daha objektif mülakat asla yapılamaz.

Mülakatı nasıl yaparsanız yapın, isterse iyi niyetli olun, adil sonuçlar elde edecek bir sistemi kuramazsınız. Bunu herkesle tartışabiliriz.

Bu sebeplerle Sayın Bakan’ın açıklamasını önemli buluyorum, bundan sonrası ise, mülakat yönteminin asla adil olamayacağını anlatabilmektir.

Türk Eğitim Sen olarak, mülakatın yanlış bir yöntem olduğunu her fırsat ve zeminde anlatmaya devam edeceğiz. Yanlıştan dönmek erdemdir.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.