reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “SENDİKAMIZ HİÇBİR DENGE HESABI GÜTMEDEN HER KOŞULDA ÇALIŞANIN YANINDA SAF TUTMAKTADIR.”

24 Mayıs 2018, Perşembe, 11:31 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte 22.05.2018 tarihinde Ankara 7 No’lu Şube’nin iftar programına katıldı. İftarda Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Tayfun Fındık ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt ve Sosyal Bilimler Üniversiteleri ile TODAİ, ÖSYM ve YÖK’teki üye ve temsilcilerimiz de hazır bulundu. Yaşasın Devlet. Var […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte 22.05.2018 tarihinde Ankara 7 No’lu Şube’nin iftar programına katıldı. İftarda Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Tayfun Fındık ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt ve Sosyal Bilimler Üniversiteleri ile TODAİ, ÖSYM ve YÖK’teki üye ve temsilcilerimiz de hazır bulundu.
Yaşasın Devlet. Var olsun millet.
İftar programında bir konuşma yapan Genel Başkan Talip Geylan, on bir ayın sultanı Ramazan ayı ile ilgili açıklama yaparak sözlerine başladı. Ramazan’ın oruç tutmanın yanı sıra, birlik ve beraberliğimize, dayanışmanın artırılmasına, huzurun hâkim kılınmasına önemli etkisi olduğunu söyleyen Geylan, “Ramazan ayınızı tebrik ediyor; bu mübarek günlerin ülkemize, İslam coğrafyasına huzur ve sükûnet getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Genel Başkan, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ve Kuzey Irak’ta 4 askerimizin şehit olması ile ilgili açıklamada yaparak, “Ruhları şad olsun. Ailelerine sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum. Emperyalizmin hain maşaları, eninde sonunda yok olacaksınız! Konfederasyonumuz ve sendikamız, devletimizin terörle mücadelesinde en büyük destekçisidir. Topraklarımızda, sınır ötesinde son terörist unsur ortadan kaldırılıncaya dek terörle mücadele sürdürülmelidir. Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyen, küresel güçlerin maşalığını yapan, kanla beslenen hainlere geçit vermeyeceğiz. Yaşasın Devlet. Var olsun millet” diye konuştu.
İsrail ve destekçisi ABD’yi şiddetle kınıyorum.
Genel Başkan Geylan, Kudüs’te yaşanan olaylara da tepki göstererek, “Geçtiğimiz hafta Kudüs’te İsrail terör devletinin katliamı sonucunda onlarca kişi öldü, binlerce kişi yaralandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. İsrail ve destekçisi ABD’yi şiddetle kınıyorum” dedi.
Malumunuz iktidarın lojistiğiyle yol almış bir konfederasyonun üye sayısı 1 milyona ulaşmış durumdadır. Üye sayıları arttı ama yine memurları sattılar.
Geylan, Türk Eğitim-Sen’in Ankara’da Sosyal Bilimler Üniversitesi hariç tüm üniversitelerde yetkili olduğunu açıklayarak, şunları söyledi: “Bugün itibariyle ODTÜ’de de mutabakat imzalandı. Sendikamız ODTÜ’de ilk kez yetkili sendika oldu. Yetki dönemindeki başarılı çalışmalarından dolayı şubelerimizi tebrik ediyorum. Türk Eğitim-Sen yetkiyi hak eden bir sendikadır. Malumunuz, iktidarın lojistiğiyle yol almış bir konfederasyonun üye sayısı 1 milyona ulaşmış durumdadır. Üye sayıları arttı ama yine memurları sattılar. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen ise hiçbir denge hesabı gütmeden her koşulda çalışanın yanında saf tutmaktadır. Etkiliyiz inşallah her alanda yetkili de olacağız. Hem toplu sözleşmede, hem KİK’lerde söz sahibi olacağız.”
Bu büyümeden kamu çalışanları da nasibini almalıdır.
Hükümetin emeklilere bayram ikramiyesi verecek olmasını olumlu buldukların söyleyen Geylan, kamu çalışanlarına da bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini ifade etti. Geylan, “Türkiye Kamu-Sen yıllardır gerek toplu görüşmelerde gerekse toplu sözleşmelerde bayram ikramiyesi talebini dile getirmiştir. Sendikamız bayram ikramiyesinin tüm kamu çalışanlarına verilmesini talep etmektedir. 12 milyon emekliye bayram ikramiyesi verebilen devlet, 2 milyon 600 bin kamu çalışanına da bayram ikramiyesi verebilir. Lafa gelince dünyanın 16. büyük ekonomisi olduğumuz belirtiliyor, milli gelirin artmasıyla övünülüyor. O halde bu büyümeden kamu çalışanları da nasibini almalıdır” dedi.
Bölünme süreci paydaşlarla yeteri kadar istişare edilmemiştir.
Üniversitelerin bölünmesi hakkında da açıklama yapan Geylan, Türk Eğitim-Sen olarak üniversitelerin marka değerinin korunmasını istiyoruz. Bölünme süreci paydaşlarla yeteri kadar istişare edilmemiştir. Bu büyük bir eksikliktir. Şayet ihtiyaç var ise, öncelikle üniversite çalışanları ile istişare edilmelidir” diye konuştu.
Mülakatın olduğu yerde adalet olmaz.
Üniversitelerde idari çalışanların görevde yükselmelerine yönelik YÖK tarafından merkezi sınav yapılacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Geylan, “Merkezi sınav yapılmasını olumlu bulduğumuzu ifade ettik ancak inşallah üniversiteler ayrıca bir mülakat sınavı getirmezler. Türk Eğitim-Sen olarak mülakat uygulamasını doğru bulmuyoruz. Mülakatın olduğu yerde adalet olmaz. Türkiye son 15 yılda mülakatlarda nasıl hak ve hukuk gaspı yaşandığına, kul hakkı yenildiğine şahit oldu. Umuyoruz ki, üniversitelerimiz böyle bir tablo ile karşı karşıya kalmaz” dedi.
7064

7058

7059

7060

7061

7062

7063


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 7 =

Henüz yorum yapılmamış.