reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “ŞUBAT’TA 50 BİN ATAMA OLMALIDIR.”

11 Aralık 2017, Pazartesi, 8:59 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ‘100 bin öğretmen adayı atarsak hiçbir öğretmen ek ders alamaz’ şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Koncuk, “Siz ek dersi kaygı etmeyin Sayın Bakan, siz işinizi yapın ve öğretmen atayın’ dedi. Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın İsmet Yılmaz ‘100 bin […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ‘100 bin öğretmen adayı atarsak hiçbir öğretmen ek ders alamaz’ şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Koncuk, “Siz ek dersi kaygı etmeyin Sayın Bakan, siz işinizi yapın ve öğretmen atayın’ dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın İsmet Yılmaz ‘100 bin öğretmen adayı atarsak hiçbir öğretmen ek ders alamaz’ demiş. Biz de diyoruz ki siz 100 bin öğretmen atayın kimse de ek ders almazsa almasın. Siz ek dersi kaygı etmeyin Sayın Bakan, siz işinizi yapın ve öğretmen atayın.

Sayın Bakan size hatırlatmak isterim, zaten şuan 60 binden fazla ücretli öğretmeni ek ders ücreti karşılığı çalıştırıyorsunuz. Norm kadroya göre 100 bin öğretmen açığımız varsa öğretmenler ek ders de alabilir demektir. Yani sıkıntı yok.

Sayın İsmet Yılmaz sürekli açıklama yapıyor ama ortada bir şey yok. Hani öğretmen alımında geçti kaldı sistemi uygulanacaktı. Mevzuatı bir an önce değiştirin de bu gençler rahat bir nefes alsın.100 bin değilse bile Şubat’ta 50 bin atama yakışır. Bekliyoruz.”

Genel Başkan ayrıca, Öğretim Üyesi Yerleştirme Programı ile ilgili açıklama da yaptı. ÖYP’liler ile ilgili ortak bir karar ortaya konulması gerektiğini ifade eden Koncuk, YÖK’ten yeni bir adım beklediklerini söyledi.

Koncuk şunları kaydetti: “ÖYP’liler konusunda ortak bir karar ortaya konulmalı ve çifte standart ortadan kaldırılarak endişeler giderilmelidir.

Yoksa her üniversite farklı uygulamalar yapacak, yeni haksızlıklar yaşanacaktır. YÖK’ten yeni bir adım bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + = 8

Henüz yorum yapılmamış.