reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN TALİP GEYLAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK’U ZİYARET ETTİ.

18 Şubat 2021, Perşembe, 9:33 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 10.02.2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti. Genel Başkan Talip Geylan ziyaretinde, Türk Eğitim-Sen ve SODİMER işbirliğiyle gerçekleştirilen 2023’e Doğru Dijital Eğitim Çalıştayı raporunu takdim etti. Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen, SODİMER işbirliğiyle ve UNESCO Milli Komisyonu’nun desteğiyle 22-24 Ocak 2021 tarihlerinde “Dünyada ve Türkiye’de Güncel […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 10.02.2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti. Genel Başkan Talip Geylan ziyaretinde, Türk Eğitim-Sen ve SODİMER işbirliğiyle gerçekleştirilen 2023’e Doğru Dijital Eğitim Çalıştayı raporunu takdim etti.

Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen, SODİMER işbirliğiyle ve UNESCO Milli Komisyonu’nun desteğiyle 22-24 Ocak 2021 tarihlerinde “Dünyada ve Türkiye’de Güncel Gelişmeler Işığında 2023’e Doğru Dijital Eğitim  Çalıştayı” düzenlemişti. Yeni dönem eğitim sistemine ışık tutacak  Çalıştaya, ülkemizden ve yurt dışından 40 üniversiteden 100’e yakın akademisyenin yanı sıra öğretmen, okul yöneticileri katılmıştı.

Çalıştay; Dijital Eğitimin Felsefesi ve Soyolojisi, Dijital Eğitim ve Öğretim Programları, Dijital Eğitimin Yönetimi, Dijital Eğitimde Öğretmen Yetiştirme, Dijital Eğitimde Materyal Geliştirme, Dijital Eğitimde Yapay Zekâ ve Etik, Dijital Eğitim ve Öğretmen-Öğrenci-Veli Psikolojisi, Dijital Eğitimde Ölçme Değerlendirme şeklinde 8 ana başlık etrafında gerçekleştirildi. Komisyonlarımızın titizlikle yürüttüğü  çalışmalar rapor haline getirildi.

Sayın Ziya Selçuk’a nezaket ve alakalarından dolayı teşekkür eden  Geylan  bakan Selçuk’a 2023’e Doğru Dijital Eğitim Çalıştayı  hakkında bilgi verdi. Sadece salgın döneminde değil, salgın sonrasında da dijital eğitimin, eğitim sürecimizin göz ardı edilemez ve ayrılmaz bir parçası olacağını bildiren Geylan,   “Türk eğitim sistemine çok değerli katkılar sunacağına inandığımız çalıştayın kapsamlı raporu ve sonuçlarını Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’a sunduğumuz gibi YÖK, üniversiteler, TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri, siyasi partiler ve eğitimle ilgili tüm paydaşlarla paylaşacağız” dedi.

Öte yandan Genel Başkan Talip Geylan, görüşmede Yönetici atama yönetmeliğindeki değişiklik yapılması gereken hususlar başta olmak üzere eğitimin sorunları ile ilgili yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Tüm atama ve görevlendirmelerde liyakatin esas alındığı adaletli bir sistem ihdas edilmesi gerektiğinin altını çizen Geylan,  eğitim yönetiminin,  sendika/vakıf/cemiyet görünümlü çetelerin tahakkümünden kurtarılması gerektiğini bildirdi.

Atama bekleyen öğretmenlerin taleplerini de gündeme getiren Genel Başkan Şubat ayı bir an önce atama sayısı ve takviminin açıklanması gerektiğini söyledi.

Kontenjan yetersizliği nedeniyle mazeret durumu ve isteğe bağlı tayin talepleri karşılanmayan meslektaşlarımızın durumunu da dile getiren Genel Başkan Geylan isteğe bağlı tayin talebinin biran önce hayata geçirilmesini talep etti.

Mevcut hak ve kazanımlarının baki kalması şartıyla, öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıran ve öğretmenlik mesleğinin statüsünün sağlam bir zemine kavuşturacak düzenlemenin biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini de kaydetti.

Ayrıca Genel Başkan şube müdürlüğü sınavının bir an önce yapılması, Teftiş sistemi ve Maarif müfettişlerinin sayısının artırılması ve ek ders ücreti ödemelerinde yaşanan sorunları  Bakan Selçuk’a iletti.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + = 7

Henüz yorum yapılmamış.