reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “TEKLİ EĞİTİME GEÇİŞE DİKKAT EDİLMELİDİR”

18 Kasım 2017, Cumartesi, 3:15 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2019 yılında geçilmesi planlanan tekli eğitim sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Genel Başkan, bazı okullarımızda alt yapı dikkate almadan şeklen tekli eğitime geçildiğini söyleyerek, bunun sonucunda sınıf mevcutlarının artarken bir kısım öğretmenlerin de norm fazlası olduğuna dikkat çekti. Genel Başkan açıklamasında şunları kaydetti: “2019 yılına kadar […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 2019 yılında geçilmesi planlanan tekli eğitim sistemi hakkında önemli açıklamalar yaptı. Genel Başkan, bazı okullarımızda alt yapı dikkate almadan şeklen tekli eğitime geçildiğini söyleyerek, bunun sonucunda sınıf mevcutlarının artarken bir kısım öğretmenlerin de norm fazlası olduğuna dikkat çekti.

Genel Başkan açıklamasında şunları kaydetti:

“2019 yılına kadar ikili eğitim kalkacak tüm ülkede tekli eğitime geçilecek.” Bu Hükümetin 2019 hedefi. Karşı mıyız? Tabi ki, HAYIR, ancak alt yapı ne alemde diye de sormadan geçemiyorum.

Hükümetin tekli eğitime geçme hedefi var diye, bazı okullarımızda alt yapı dikkate almadan şeklen tekli eğitime geçildiği, sınıf mevcutları artarken, bir kısım öğretmenlerin norm fazlası olduğu da bir gerçektir.

Benzeri acele sebebiyle 4+4+4 sistemine geçildiğinde de uyarılarımız dikkate alınmamış ve sınıf öğretmenlerinin %20’si norm fazlası olmuş, zorlama alan değişikliği yapılarak fazlalık değerlendirilmeye çalışılmıştı.

O gün yapılan zorlama alan değişikliği birçok öğretmen bugün hala bir büyük problemdir. Yeni alanında hepsi değilse de mutsuz olan pek çok öğretmenin varlığı bugünün gerçeğidir.

Hesapsız kitapsız yapılan değişiklikler uzun zaman çözülemeyen ciddi problemler yaşanmasına sebep olmaktadır. Şuan alt yapıya dikkat edilmeden yapılan acele tekli eğitime geçiş gibi.

Şayet MEB tekli eğitime geçiş konusunda keyfi uygulamalara seyirci kalırsa, norm kadro dışına atılmış, mutsuz öğretmen profilini hep birlikte seyretmeye devam ederiz. Çözüm ne olacak? Hiç düşündünüz mü?

Bütün bunlardan sonra MEB dönüp şu ilimizde boş oturan şu kadar öğretmen var, demektedir. Plansız, programsız, alala acele yapılan işlerin sorumluluğu elbette öğretmenlerde değil, MEB’dedir. Keyfiliği ne zamana kadar seyredeceksiniz?”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ5 + = 7

Henüz yorum yapılmamış.