reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “TEOG’DA DAHA DİKKATLİ DAVRANILMALIDIR.”

16 Eylül 2017, Cumartesi, 3:42 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı’nın TEOG’ un kaldırılmasına yönelik açıklamalarını değerlendirdi. Genel Başkan, “Şartları değiştirirsiniz, akademik lise sayısını artırırsınız, kontenjan problemi olmaz, sonra TEOG kalksın deme hakkınız olur. Yoksa olmaz.” dedi. Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Cumhurbaşkanı TEOG’un kaldırılması gerektiğini söyledi. Bakalım bakanlık ne yapacak? TEOG’un kaldırılması […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı’nın TEOG’ un kaldırılmasına yönelik açıklamalarını değerlendirdi. Genel Başkan, “Şartları değiştirirsiniz, akademik lise sayısını artırırsınız, kontenjan problemi olmaz, sonra TEOG kalksın deme hakkınız olur. Yoksa olmaz.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı TEOG’un kaldırılması gerektiğini söyledi. Bakalım bakanlık ne yapacak? TEOG’un kaldırılması kulağa hoş geliyor. Ancak, nasıl?

Şuan bir ortaöğretime geçiş sistemine ihtiyacımız var mı? Evet var. Akademik eğitim almak isteyen tüm öğrencilere yetecek yerimiz var mı? Hayır.

Ortaokul başarı notları ile orta öğretime geçiş yapılabilir mi? Yapılırsa haksızlıklar, şişirme notlarla karşı karşıya kalır mıyız? Evet.

Milli Eğitim Bakanları ve MEB bürokratları TEOG’un bir sınav olmadığını savunarak, neredeyse mükemmel bir uygulama olduğunu savunmuşlardı.

Cumhurbaşkanın, açıklamasından sonra, TEOG’a övgü dizen, göklere çıkaran kişiler ” Emriniz olur mu, hayır TEOG gereklidir.” mi diyecekler.

Onlar tabi ki, yine bir şey diyemeyecekler, “dün dündür” anlayışı ile bu defa da, TEOG’un gereksizliğinden bahsedecekler. Böyle olmaz.

TEOG, ya da başka bir sınav hiç sevmesek de, istemesek de, şu bahsettiğim şartlar altında bir mecburiyettir. Aksi yeni sıkıntılar demektir.

Bölgeler hatta mahaller arası bu kadar eğitimde kalite farkı olduğu sürece, mevcut okul notları ile orta öğretime geçiş haksızlıklar doğurur.

Geçmişte TEOG’mu vardı, gibi ifadeler bugünü anlatan söylemler değildir. Dün dünde kaldı, cancağızım bugün yeni şeyler söylemek lazım.

Şartları değiştirirsiniz, akademik lise sayısını artırırsınız, kontenjan problemi olmaz, sonra TEOG kalksın deme hakkınız olur. Yoksa olmaz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.