reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “TOPLANTIDA PERFORMANS İLE İLGİLİ BİR KARAR ALINMAMIŞTIR.”

27 Kasım 2017, Pazartesi, 9:30 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Beştepe’de yapılan toplantı hakkındabasında yer alan ‘Ayrıca nitelikli öğretmen yetiştirmek için öğrenci başarısı endeksli öğretmen performans sisteminin uygulanmasının elzem olduğu vurgulandı’ şeklindeki haberlere tepki gösterdi. Genel Başkan, bunun doğru bir haber olmadığını belirterek, “Performans konusu sadece bir özel okul yetkilisi tarafından söylenmiş, sendika temsilcilerinin tepkisini almış, […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Beştepe’de yapılan toplantı hakkındabasında yer alan ‘Ayrıca nitelikli öğretmen yetiştirmek için öğrenci başarısı endeksli öğretmen performans sisteminin uygulanmasının elzem olduğu vurgulandı’ şeklindeki haberlere tepki gösterdi.

Genel Başkan, bunun doğru bir haber olmadığını belirterek, “Performans konusu sadece bir özel okul yetkilisi tarafından söylenmiş, sendika temsilcilerinin tepkisini almış, gereken cevap en net şekilde verilmiş başka kimse de performans konusunda böyle bir vurgu yapmamış, konu kapanmıştır” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün basında çıkan haberlerde Cumhurbaşkanlığında yapılan toplantıda “Ayrıca nitelikli öğretmen yetiştirmek için öğrenci başarısı endeksli öğretmen performans sisteminin uygulanmasının elzem olduğu vurgulandı.” diye ifade edilmiştir, bu doğru bir haber değildir.

Performans konusu sadece bir özel okul yetkilisi tarafından söylenmiş, sendika temsilcilerinin tepkisini almış, gereken cevap en net şekilde verilmiş başka kimse de performans konusunda böyle bir vurgu yapmamış, konu kapanmıştır.

Aslında özel bir toplantı olduğu için tarafımızdan detaylı bir açıklama yapılma gereği duyulmamış, özet bilgiler paylaşılmıştır. Toplantıda yeni lise ve üniversite giriş sistemi ile ilgili kaygılarımız da en açık şekilde anlatılmış, bu yıl uygulanmaması gerektiği ifade edilmiştir.

Bazı özel okul temsilcilerinin devlet öğretmenleri aleyhinde konuşmalarına sendikalarca gereken cevap verilmiş,tartışma yaşanmıştır.Bir katılımcının, “Finlandiya’da bir tek özel okul yok ama eğitimde en başarılı ülke.” demesi,Finlandiya konusunun gündeme gelmesine sebep olmuştur.

Aslında son derece yararlı bir toplantının, bazı basın yayın organları tarafından, toplantıda, performans konusunda bir karar alınmış gibi, olmayan şeyler, olmuş, yeni sınav sisteminde bir mutabakat oluşmuş gibi gösterilmesi gayri ahlakidir.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 7 = 12

Henüz yorum yapılmamış.