reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “ÜNİVERSİTELERDE GÖREVDE YÜKSELME SINAVININ MERKEZİ YAPILMASI DOĞRU ANCAK MÜLAKAT UYGULANMAMALI”

7 Nisan 2018, Cumartesi, 9:27 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, YÖK’ün, üniversite çalışanları için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı duyurusu hakkında bir açıklama yaptı. Üniversite çalışanlarının önemli mağduriyetlerinin başında bu sınavların uzun zamandır üniversiteler tarafından açılmaması geldiğini kaydeden Geylan, “Sınavın talep eden kurumlar adına YÖK tarafından merkezi usulle yapılması olumludur. Merkezi sınavlar sonrasında ise atamanın mülakat yoluyla üniversite […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, YÖK’ün, üniversite çalışanları için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı duyurusu hakkında bir açıklama yaptı.
Üniversite çalışanlarının önemli mağduriyetlerinin başında bu sınavların uzun zamandır üniversiteler tarafından açılmaması geldiğini kaydeden Geylan, “Sınavın talep eden kurumlar adına YÖK tarafından merkezi usulle yapılması olumludur. Merkezi sınavlar sonrasında ise atamanın mülakat yoluyla üniversite rektörlüklerine bırakılmaması gerekir” dedi.
Geylan, “Türk Eğitim- Sen, eğitim çalışanları arasında ki fırsat eşitliği ve liyakata dayalı idari yükseltilme kriterlerinin önündeki en büyük engel olarak, keyfilik ve usulsüzlüğe meydan veren mülakat uygulamasını eleştirmektedir. Sınav başarısına göre adaletli atamanın ve liyakatin esas alınacağı bir sistemin uygulanabilmesinin kamu çalışanları adına takipçisi olacağımızı belirtmek isterim” diye konuştu.
Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “YÖK, üniversite çalışanları için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı duyurusunu yaptı. Üniversite çalışanlarının önemli mağduriyetlerinin başında bu sınavların uzun zamandır üniversiteler tarafından açılmamasıydı. Sınavın talep eden kurumlar adına YÖK tarafından merkezi usulle yapılması olumludur. Merkezi sınavlar sonrasında ise atamanın mülakat yoluyla üniversite rektörlüklerine bırakılmaması gerekir.
On binlerce üniversite çalışanını alakadar eden ve bugüne kadar hak kayıplarına sebebiyet veren görevde yükselme sınavlarının açılmamasının beraberinde getirdiği mağduriyet yeni uygulamanın adalet ölçülerinde icra edilmesi yönündeki beklentileri daha da artırmıştır.
Türk Eğitim-Sen, eğitim çalışanları arasındaki fırsat eşitliği ve liyakata dayalı idari yükseltilme kriterlerinin önündeki en büyük engel olarak, keyfilik ve usulsüzlüğe meydan veren mülakat uygulamasını eleştirmektedir. Sınav başarısına göre adaletli atamanın ve liyakatin esas alınacağı bir sistemin uygulanabilmesinin kamu çalışanları adına takipçisi olacağımızı belirtmek isterim.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 5 = 11

Henüz yorum yapılmamış.